DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS RAIDA. STRESAS.

DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS RAIDA. STRESAS.

Š.m. balandžio 13–14 dienomis Trakuose, viešbutyje „Trasalis“ vyko Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos organizuotas antrasis projekto, finansuojamo Europos Komisijos seminaras – „Darbuotojų saugos ir sveikatos raida per socialinį dialogą Baltijos šalių viešajame sektoriuje“.

Pagrindinė šio seminaro tema – stresas. Žinių tobulinti atvyko savivaldybių, muitinių, LR mokesčių inspekcijos bei kitų profesinių sąjungų atstovai.
Seminaro lektorius, darbdavių organizacijos SKAT atstovas – Hans Henrik Floee (Danija) pateikė informaciją apie jau ne vienerius metus gimtojoje šalyje vykdomus tyrimus ir mokymus, dėl darbe patiriamo streso. Danijoje stresas darbe taip pat didelė problema, todėl, norint to išvengti, ruošiama metodinė medžiaga ir dalijama darbuotojams.
Valstybiniame sektoriuje kuriama streso valdymo strategija. Per metus – 15 % valstybės tarnautojų dalyvavo seminaruose (mokymai vyksta ir internetu), skirtuose gilinti žinias kaip streso išvengti. Darbuotojai atsakingi už streso valdymo procesą, todėl daug reiškia kolektyvo bendradarbiavimas, parama vienas kitam.
Kas treji metai vyksta darbo vietų vertinimas. Darbuotojų mokymui lėšas skiria darbdaviai.
Lektorė Živilė Sederevičiūtė–Pačiauskienė pasakojo apie etiketą stresinėse situacijose. Vyko diskusijos.
Antra seminaro diena buvo ne mažiau įdomi. Psichologė Lolita Kuginienė kalbėjo apie streso valdymą. Kiekvienas seminaro dalyvis atliko testą ir įvertino savo emocinį balansą, fizinę būklę, asmeninę gerovę, mitybą, polinkius bei veiklą darbe.

 

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir
viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos
informacija

Komentarai išjungti.