APKLAUSA: SAVO PAJAMOMIS PATENKINTAS KAS DEŠIMTAS LIETUVOS GYVENTOJAS

APKLAUSA: SAVO PAJAMOMIS PATENKINTAS KAS DEŠIMTAS LIETUVOS GYVENTOJAS

Absoliuti dauguma šalies gyventojų nėra patenkinta savo pajamų lygiu, o piniginės storis tenkina maždaug kas dešimtą žmogų Lietuvoje.

Tai parodė portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta apklausa.
Dabartinėmis savo pajamomis nėra patenkinta daugiau kaip 87 proc. apklausos dalyvių: 32,5 proc. apklaustųjų pareiškė, jog gaunamos pajamos jų visiškai netenkina, 32,9 proc. respondentų teigė esantys nepatenkinti savo pajamomis, dar 22 proc. apklausos dalyvių sakė, jog gaunamos pajamos jų labiau netenkina nei tenkina.
Savo pajamų dydžiu nesiskundžia 11,1 proc. apklausos dalyvių: 9,9 proc. respondentų teigė esantys patenkinti savo kišenės būkle, o visiškai patenkintų buvo 1,2 proc.
"Spinter tyrimų" duomenimis, bent iš dalies patenkinti savo pajamomis žmonės – tai daugiausiai 36-45 metų didmiesčių gyventojai, turintys aukštąjį išsilavinimą ir per mėnesį uždirbantys 2,5 tūkst. litų ar daugiau. Savo piniginės būkle taip pat dažniau patenkinti vyrai.
Daugiausiai nepatekintų savo pajamomis – tarp jauniausiųjų (iki 25 metų) ir vyriausiųjų (55 metų ir daugiau) apklausos dalyvių. Savo finansais taip pat dažniau skundžiasi mažiau išsimokslinę rajonų centrų gyventojų.
Paklausus, koks atlyginimas, jų manymu, Lietuvoje užtikrintų visavertį gyvenimą, beveik trečdalis (31,8 proc.) respondentų nurodė 2,5-3,5 tūkst. litų siekiančias pajamas. 24,7 proc. apklaustųjų sakė, kad visavertiškai gyventi galima per mėnesį uždirbant tarp 3,5 ir 4,5 tūkst. litų.
4,5 tūkst. litų ar didesnę algą kaip optimalią nurodė 15,8 proc. apklausos dalyvių.
Algos tarp 2 ir 2,5 tūkst. litų pakaktų maždaug kas dešimtam šalies gyventojui (10,6 proc.). 1,5-2 tūkst. litų pajamos tenkintų 11,7 proc. respondentų, o 3,1 proc. apklaustųjų nurodė, kad visaverčiai gyventi galima iš 1,5 tūkst. litų nesiekiančios algos.
Didžiausias pajamas, reikalingas visaverčiam gyvenimui, dažniausiai nurodė jaunimas iki 25 metų ir didmiesčių gyventojai.
 
 
BNS

Komentarai išjungti.