baigiamoji konferencija „Socialinis dialogas ir kolektyvinės sutartys Lietuvoje“

baigiamoji konferencija „Socialinis dialogas ir kolektyvinės sutartys Lietuvoje“

Vasario 25 d. Vilniuje vyko baigiamoji konferencija projekto „Socialinis dialogas ir kolektyvinės sutartys Lietuvoje“, kurį vykdė Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su partneriais, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesine sąjunga bei Norvegijos vietos ir regionų valdžios asociacija. Projektas finansuojamas Norway Grants 2014-2021 m. finansavimo mechanizmo lėšomis. Šiame projekte dalyvavo socialinių įstaigų, savivaldybių profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai.

Gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Norvegijos vietos ir regionų valdžios asociacijos patarėjas Bjorn Rongevaer.

Apie Socialinio dialogo indėlį stiprinant žmonių socialinę gerovępranešimą pateikėLietuvos socialinių mokslų centro direktorius, profesorius Boguslavas Gruževskis: Socialinis dialogas tai ne kompromisas, o  nauja valstybės valdymo kultūra kaip viešojo valdymo forma. Svarbus suvokimas, kad su žmonėmis reikia elgtis  tinkamai. Profesorius tarp ribojančių socialinį  dialogą  veiksnių pažymėjo žemą darbdavių ir darbuotojų sąmoningumą, darbuotojų vartotojiškas nuostatas ir baimę. Baigdamas savo pranešimą Boguslavas Gruževskis konstatavo, kad  ateities demokratija nėra įmanoma be socialinio dialogo.

Konferencijos dalyviams buvo pateikta projekto apžvalga ir rezultatai, kuriuos pristatė ekspertai -Aleksandras Tiaškevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktoriaus pavaduotojas, Audronė Vareikytė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja socialiniais klausimais, Rima Kisielienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkės pavaduotoja.

Norvegai iš Ringerike savivaldybės Bente Anita Bråthen ir Ole Johan Jensen Mala papasakojo apie Norvegijos patirtį plėtojant socialinį dialogą.

Apie kolektyvinių sutarčių socialiniame sektoriuje įgyvendinimo praktiką papasakojo Birutė Melianienė – Vilniaus miesto socialinės paramos centro profesinės sąjungos pirmininkė. Projekto ekspertas LPTF pirmininko patarėjas Artūras Černiauskas konferencijos dalyviams pateikė pavyzdinį teritorinės kolektyvinės sutarties pavyzdį. Vyko diskusijos, dalyviai projekto ekspertams ir svečiams pateikė nemažai klausimų.

Dar kartą pakartosime profesoriaus Boguslavo Gruževskio konferencijoje pasakytus žodžius,- kad  ateities demokratija nėra įmanoma be socialinio dialogo.

LVTPS informacija

Komentarai išjungti.