BALANDŽIO 28-OJI – PSAULINĖ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS DIENA

BALANDŽIO 28-OJI – PSAULINĖ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS DIENA

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992-2014 metais darbe žuvo ir sužalota per 70 tūkst. žmonių, o tai daugiau nei Marijampolės ir Utenos miestų gyventojų skaičius kartu sudėjus.

Minint šią dieną, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) jau devintus metus įvairiais renginiais skatina darbuotojus ir darbdavius daugiau dėmesio skirti nelaimių darbe prevencijai, žinių apie saugų darbą sklaidai, aktyviau visas šalis prisidėti prie darbo kultūros puoselėjimo.

Balandžio 28 d. nuo 6 val. iki 24 val. VDI, siekdama kuo plačiau atkreipti visuomenės dėmesį į darbuotojų saugą ir sveikatą, šiais klausimais organizuoja nacionalinį e. testą (konkursą). Testo klausimus numatoma skelbti VDI interneto svetainėje  http://www.vdi.lt/.

Šiais metais įgyvendinamos naujos iniciatyvos, jose VDI kviečia dalyvauti visus – būsimus ir esamus darbuotojus, darbdavius, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistus bei ilgamečius socialinius partnerius.

Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų ir įtvirtindama jau esamą užsiėmimų su moksleiviais įdirbį, VDI ypač daug dėmesio skirs vaikams: visą savaitę šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai, bendradarbiaudami su įmonių atstovais, ves saugaus darbo pamokas.

Šią savaitę vyks jau tradicija tapusios VDI pavasario konsultacijos: inspektoriai vyks į labiau nuo apskričių centrų nutolusias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, kur susitiks su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, atsakys į klausimus, konsultuos aktualiomis darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės temomis.

VDI ir LVTPS informacija

Komentarai išjungti.