VDI NUBAUDĖ KAROLINIŠKIŲ POLIKLINIKĄ

VDI NUBAUDĖ KAROLINIŠKIŲ POLIKLINIKĄ

LR Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyrius, atstovaujamas skyriaus vedėjos vyriausiosios darbo inspektorės Teresos Aksionovos, išnagrinėjęs bylą skyrė 2570 lt baudą VšĮ „Karoliniškių poliklinika“ direktorės pavaduotojai klinikiniam darbui M. Batūrienei už tai, kad buvo pažeista darbuotojos teisę į kasmetinės atostogas.

2013 metais Albina Kavaliauskaitė, šios poliklinikos kineziterapeutė ir profsąjungos atstovė, net 4 kartus kreipėsi į administraciją su prašymais jai, vienai auginančiai mažametį vaiką, suteikti kasmetines atostogas, tačiau dėl įvairių priežasčių jos nebuvo suteikiamos.
 
Jau kelinti metai Karoliniškių poliklinikos vadovė J. Kutkauskienė kovoja prieš savo darbuotoją, Medikų profesinės sąjungos pirmininkę A. Kavaliauskaitę. Beveik visi vadovės sprendimai yra panaikinami teismuose, štai ir pernai Lietuvos aukščiausiasis teismas gražino neteisėtai atleistą medikę į darbą. Pastaruoju metu, PN žiniomis, poliklinikos vadovė raštų, susijusių su A. Kavaliauskaite, apdairiai pati nepasirašinėja, tad ir VDI skiriamos baudos tenka ne jai.
 
Valstybinė darbo inspekcijas patikrinimą atliko pagal Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO), atstovaujančios A. Kavaliauskaitei, skundą.
 
„Vakar (rugsėjo 2 d. – red.) A.Kavaliauskaitė pateikė penktą šiais metais prašymą išleisti atostogų. Tikiuosi, kad baudos sustabdys darbdavio savivalę, nors viską buvo galima išspręsti be baudų, piketų ir teismų. Elementaraus žmogiškumo A. Kavaliauskaitei siekiame jau daugybę mėnesių. Poliklinika leidžia valstybės pinigus kovai prieš profsąjungas ir aktyvius žmones, nors turi visai kitų įsipareigojimų bendruomenei", – komentuoja SAMPRO pirmininkė Irina Judina.
 
Žinant poliklinikos vadovės J. Kutkauskienės nusistatymą be atodairos, nepaisant nei teisės, nei žmogiškumo normų kovoti su medike, tikėtina, kad šis VDI sprendimas bus apskųstas teismui. Šiuo metu teismuose "sukasi" bene šešios bylos, kuriose ieškovė A. Kavaliauskaitė prašo panaikinti tam tikrus VšĮ "Karoliniškių poliklinika" sprendimus jos atžvilgiu.

 
Išsamiau spauskite čia http://www.lprofsajungos.lt/?lang=lt&mID=1&id=4560
 
 
SAMPRO

Komentarai išjungti.