Dvišalė komisija atnaujino darbą

Dvišalė komisija atnaujino darbą

Valstybės tarnybos įstatymas Lietuvoje keičiamas, kai tik savo pozicijas Lietuvoje užima nauja valdančioj dauguma.

 

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų iniciatyva, po beveik dvejų metų pertraukos, sukviesta Valstybės tarnautojų dvišalė komisija. Svarstyti labai svarbūs valstybės tarnautojams Valstybės tarnybos įstatymo ir Vidaus tarnybos statuto projektai.

Rotacijos principu dvišalės komisijos pirmininke išrinkta Vyriausybės atstovė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo teisės skyriaus vedėja Vita Baliukevičienė.

Vidaus reikalų ministerijos vyriausiasis patarėjas Dainius Žilinskas pristatė Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1316 pakeitimo įstatymo projektą. Jame siūloma pakeisti pačią valstybės tarnybos sąvoką ir nustatyti, kad į ją nepatenka ūkinio ir techninio pobūdžio funkcijos. Projekte atsisakoma visų priemokų ir priedų, paliekant tik priemoką už pavadavimą ir už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. Keičiama atostogų skaičiavimo tvarka bei kita.

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos (LVTPS) dvišalės komisijos atstovas Vidmantas Punelis priminė, kad LVTPS teikė projektui pasiūlymus, pakeitimus, tačiau projekto rengėjai ne į visus juos atsižvelgė.

LVTPS pirmininkė Irena Petraitienė pabrėžė, kad vyktų socialinis dialogas tarp Vyriausybės ir profesinių sąjungų, būtina profesinių sąjungų atstovus įtraukti į darbo grupes bei sprendimų priėmimus, kas iki šiol praktiškai nevyksta.

Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto siūlomus pakeitimus pristatė Vidaus reikalų ministerijos Žmogiškųjų išteklių politikos departamento Valdymo skyriaus patarėja Irina Malukienė. Projektas vienodai reglamentuos ne tik statutinių valstybės tarnautojų darbo užmokestį, bet ir pareigūnų statuso įgijimą, praradimą, kvalifikacijos tobulinimą, tarnybinę atsakomybę.

Valstybės tarnybos įstatymas pareigūnams nebus taikomas.Parengtame projekte atsisakoma pakaitinių pareigūnų instituto.

Daug klausimų ir pasiūlymų naujojo Vidaus tarnybos statuto projekto rengėjams pateikė LVTPS valdybos narys Darius Nagelis.

Po šio susitikimo LVTPS atstovai, kartu su teisininku dr. Nerijumi Kasiliausku, aptarė pasiūlymus Valstybės tarnybos įstatymo projektui, kurie bus teikiami LR Seimui.

Informacija apie vykusį Valstybės tarnautojų dvišalės komisijos posėdį ir profesinių sąjungų pasiūlymus pateikti Trišalei tarybai.

Irena Petraitienė

LVTPS pirmininkė

Komentarai išjungti.