Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos solidarumo laiškas

Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos solidarumo laiškas

Lietuvos visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos gavo Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) solidarumo laišką, palaikantį profesines sąjungas, jaunimo atstovus, protestuojančius prieš LR Seimo priimtą Darbo kodeksą.

 

Pateikiame sutrumpintą laiško vertimą.

Mieli kolegos,

Mes solidarizuojamės su Lietuvos profesinėmis sąjungomis, protestuojančiomis prieš naująjį Darbo kodeksą. Matome, kad Darbo kodekso pakeitimai daugiau galios suteiks darbdaviams ir tik nedaugelis nuostatų bus naudingos darbuotojams. Todėl nereikia stebėtis, kad profesinių sąjungų šūkis protesto akcijų metu „Baudžiavai darbe – ne“.

Praeitais metais protesto laiškus rašėme Lietuvos Respublikos Prezidentei, Ministrui Pirmininkui bei Seimo Pirmininkei. Laiškuose teigėme, kad darbo rinkos reformos, kurioms ruošiasi Lietuva, yra labai panašios į tas, kurios buvo pasiūlytos (TROIKOS) Graikijai krizės metu.

Visa tai rodo, kad tokios reformos pažeidžia pagrindines darbuotojų ir profesinių sąjungų teises. Neįrodyta, kad tokie darbo teisės pakeitimai prisidės prie šalies ekonomikos pagerėjimo, priešingai negu sako Vyriausybė.

Tikimės, kad jūsų vykdoma protesto akcija V. Kudirkos aikštėje sulauks didelio pritarimo, o Lietuvos Respublikos prezidentė vetuos naująjį Darbo kodeksą.

 

Solidariai,

Jan Willem Goudriaan

EPSU generalinis sekretorius

 

LVTPS pirmininkė Irena Petraitienė padėkojo EPSU už solidarumą.

 

LVTPS informacija

 

Komentarai išjungti.