Įsimintina rokiškėnų kelionė į Slovakijos Tatrus ir aktyvus poilsis Pieniny nacionaliniame parke

Įsimintina rokiškėnų kelionė į Slovakijos Tatrus ir aktyvus poilsis Pieniny nacionaliniame parke

Gegužės 24–28 dienomis mes, grupė Rokiškio rajono valstybės darbuotojų profesinės sąjungos narių, keliavome į Slovakiją.

 

Apsistojome nuostabiame Pieninų nacionaliniame parke. Pakilome keltuvais ir, pamažu leisdamiesi kalnų takeliais, grožėjomės nuostabia Aukštųjų Tatrų panorama: dar snieguotomis kalnų keteromis, vandeningomis upėmis, įspūdingais kriokliais, poilsiu kalnų užeigoje ir nepaprasto skonio česnakine sriuba… . Nė vieno abejingo nepalinko vakarienė Zamenkovoc hatoje, kur sielas linksmino muzikantai, tikri instrumento virtuozai, o skrandžius pamalonino nacionaliniai patiekalai ir šiltas chatos šeimininko bendravimas.

 

Dar mūsų laukė 9 km plaukimas plaustais Dunajeco upe. Plaukdami grožėjomės Dunajeco kanjonu, Septynių vienuolių kalnais, Trijų karūnų kalnu.  Klausėmės pasakojimų, klausėmės dainų, dainavome patys ir išprašėme plausto vairininko goralo (taip vadina vietinius gyventojus), užtraukti populiarią nacionalinę dainą.

Didžiausią įspūdį paliko kopimas į Sokolica viršukalnę. Ne visiems užteko jėgų beveik per valandą įkopti į patį viršų (747 m), tačiau visi užlipusieji ne tik pasidžiaugėme savo ištverme, bet ir pamatėme kvapą gniaužiantį vaizdą. O kiek prisipaveikslavom!

Pilyje Stara Lubovnoje kiekvienas, norintis pasijausti karaliumi, galėjo apsisiausti karaliaus apdaru ir nusifotografuoti prie karūnos. Paskui apžiūrėjome etnografinį muziejų po atviru dangumi. Labai panašu į mūsų Rumšiškes, tačiau visų dėmesį atkreipė žydra spalva nudažyti namų pamatai. Gidė paporino legendą, kad būtent tokia spalva atbaido muses. Kažin, ar tai tiesa, bet… pasiklausyti buvo smagu.

Na, o chata Pieniny sutiko linksmas šeimininkas su visa komanda, grojo gyva muzika, ragavome gardžių, ką tik išrūkytų upėtakių.

Puiki kelionė, draugiški kolegos, ko daugiau reikia poilsiui?!

 

 

 

 

Vida Gindvilienė

Profesinės sąjungos narė

Komentarai išjungti.