KONFERENCIJA DUBROVNIKE: MŪSŲ DIDŽIAUSIAS PRIEŠAS – VERTYBIŲ EKONOMIJA

KONFERENCIJA DUBROVNIKE: MŪSŲ DIDŽIAUSIAS PRIEŠAS – VERTYBIŲ EKONOMIJA

2015 m. gegužės mėnesį Dubrovnike (Kroatija) vyko konferencija, skirta stiprinti jaunų darbuotojų integraciją Europos metalo, transporto, maisto, paslaugų, statybos ir medienos pramonėje.

 

Pastaruoju metu itin dažnai siekiant trumpalaikės naudos, reitingų ar privačių interesų, pvz., bankininkų, tenkinimo, išduodamos žmogiškos vertybės. Pamirštamas solidarumas. Kaip pastebėjo Salvatore Marra, Europos profesinių sąjungų konfederacijos Jaunimo komiteto pirmininkas, didžiausias mūsų priešas – vertybių ekonomija.

Konferencijos dalyviai ne tik klausėsi pranešimų, bet ir patys aktyviai dalyvavo darbo grupėse, kurių metu ieškojo sprendimų, leisiančių pritraukti jaunimą į profesinių sąjungų veiklą, naujų komunikacijos būdų naudojantis socialiniais tinklais ir technologijomis. Svarstyta, kaip padidinti profesinių sąjungų jaunimo veiksmų efektyvumą ir kaip tam gali padėti profesinių sąjungų esamos struktūros, kaip sustiprinti jaunimo vaidmenį profesinių sąjungų veikloje ir kokie tikrieji jaunimo poreikiai. Dalyviai mokėsi viešojo kalbėjimo, konfliktų valdymo, kampanijų organizavimo paslapčių.

Aptariant priežastis, kodėl jaunimas nestoja į profesines sąjungas, paaiškėjo, kad daugeliu atvejų jauni žmonės niekada net nebuvo sulaukę pasiūlymo tapti profesinių sąjungų nariais. Tad pats laikas profesinėms sąjungoms eiti į tiesioginį kontaktą su jaunimu ir siūlyti narystę, o ne laukti ir tikėtis, kad jaunimas pats ateis.

 

Rasa Šidlauskaitė

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos darbuotojų

profesinės sąjungos narė

Komentarai išjungti.