MINIMALUS ATLYGINIMAS LIETUVOJE – VIENAS MAŽIAUSIŲ ES

MINIMALUS ATLYGINIMAS LIETUVOJE – VIENAS MAŽIAUSIŲ ES

Europos Sąjungos (ES) valstybėse minimalus atlyginimas metų pradžioje svyravo nuo 123 iki 1683 eurų, skelbia Europos Sąjungos statistikos agentūra „Eurostat”.
Mažiausio atlygio gali tikėtis Bulgarijos gyventojas, didžiausio – Liuksemburgo. Lietuvoje minimalus atlyginimas yra vienas mažiausių ES.
Lietuvoje minimalus atlyginimas buvo 232 eurai. Mažesnis minimalus atlyginimas buvo tik jau minėtoje Bulgarijoje ir Rumunijoje (142 eurai).
Latvijoje ir Estijoje minimalus atlyginimas yra aukštesnis nei Lietuvoje – atitinkamai 254 ir 278 eurai. Kaimyninėje Lenkijoje dirbantis visą dieną gali tikėtis bent 321 euro.
Didžiausias – per 1000 eurų – minimalus atlyginimas mokamas Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Airijoje ir Liuksemburge. 
 
Pagal perkamąją galia aplenkiame
Minimalų atlyginimą perskaičiavimus pagal perkamosios galios standartą, ES lyderis ir autsaideris nepasikeičia – Liuksemburgas (1413) ir Bulgarija (244), tačiau pagal šį rodiklį Lietuva (358) aplenkia Latviją (353) ir Estiją (356), tačiau atsilieka nuo Lenkijos (543).
 
Perkamoji galia – tai prekių ir paslaugų kiekis, kurį galima įsigyti už apibrėžtą pinigų kiekį.
 

www.DELFI.lt

Komentarai išjungti.