PROFESINĖS SĄJUNGOS: LIETUVAI REIKIA 1000 LITŲ

PROFESINĖS SĄJUNGOS: LIETUVAI REIKIA 1000 LITŲ

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija susitinka su darbdaviais tartis dėl didesnio minimalaus mėnesio atlyginimo.
Kaip sako konfederacijos pirmininkas  Artūras Černiauskas, galimas daiktas, kad sausio mėnesį susitarimas bus pasiektas. Tačiau bet kuriuo atveju minimalus atlyginimas būtų padidintas geriausiu atveju nuo liepos. Kol kas neaišku, kiek bus didinama minimali mėnesinė alga, tačiau tikimasi, kad ją pavytų pakelti iki 1000 litų.
Siekiame, kad valstybės biudžetas išliktų ant nulio – jam nei pagerėtų, nei pablogėtų nuo minimalaus atlyginimo keitimo. Darbdaviai sutinka kelti algas, bet nori, kad prie to prisidėtų valstybė.
Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau pateikė savo skaičiavimus. Vienu atveju, jeigu neapmokestinamų pajamų dydis nekistų, o minimali mėnesio alga būtų didinama – nesvarbu kiek: 50, 100 ar 200 litų – biudžetui iš to būtų  tik naudos. Kitu atveju, jeigu neapmokestinamų pajamų dydis augtų, valstybės biudžetas ministerijų skaičiavimu patirtų nuostolių, tačiau tuos skaičius dar reikės peržiūrėti.
Bet kuriuo atveju dabar minimalus mėnesinis atlyginimas Lietuvoje nėra pakankamas. Darbo ir socialinių tyrimų institutas yra paskaičiavęs, kad pramisti – net ne pragyventi – vienam žmogui per mėnesį reikia 1071 lito.
Anksčiau buvo įstatymas, kai minimalus darbo atlyginimas buvo indeksuojamas nuo infliacijos, tačiau dabartinė valdžia tą įstatymą pašalino.
Valstybei didesnis minimalus mėnesinis atlyginimas irgi būtų naudingas. Reikėtų mokėti mažiau socialinių pašalpų, kompensacijų – sumažėtų valstybės išlaidos šioje srityje. Sodra taip pat pajustų pagyvėjimą – būtų mokamos didesnės įmokos.  Nereikia pamiršti, kad minimalų atlyginimą gaunantys žmonės kaupimo funkcija dažniausiai nesinaudoja ir visus gaunamus pinigus išleidžia, todėl per visokius akcizus ir panašius mokesčius vėl nubyrėtų į biudžetą. Svarbu paminėti ir tai, kad daugelis įmonių galbūt išeitų iš šešėlio.

PINIGŲ KARTA
www.pinigukarta.lt

Komentarai išjungti.