NEPATENKINTI MENKU DARBO UŽMOKESČIU PIKETAVO SOCIALINIAI DARBUOTOJAI

NEPATENKINTI MENKU DARBO UŽMOKESČIU PIKETAVO SOCIALINIAI DARBUOTOJAI

Rugsėjo 26 dieną, minėdami Tarptautinę socialinio darbuotojo dieną, protestuotojai bandė atkreipti Vyriausybės, kitų valstybės institucijų bei visuomenės dėmesį į sudėtingas, o dažnai ir pavojingas socialinių paslaugų įstaigose dirbančių darbuotojų darbo sąlygas bei gėdingai menką darbo užmokestį.

Piketo „Lietuvos gėda: į euro zoną su vergišku socialinių darbuotojų darbo užmokesčiu“ dalyviai, prisidėdami prie Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos rengiamos akcijos, į dangų paleido baltus balionus, simbolizuojančius „lengvus kaip oras“ socialinių darbuotojų atlyginimus. 

Tuo pat metu piketas surengtas ir Šiauliuose. Piketavo LVTPS nariai – Šiaulių miesto socialinės apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga.

Protestuotojai reikalauja didinti socialinės apsaugos finansavimą, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, peržiūrėti socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų darbo krūvius, skirti lėšų gerinant darbo sąlygas ir darbuotojų saugumą.

Pikete dalyvavę profesinių sąjungų atstovai priimti LR vyriausybėje, ten įteikė piketuotojų reikalavmus bei susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo viceministru A. Šešelgiu ir Vyriausybės socialinių ir sveikatos reikalų skyriaus vedėja A. Gratulevičiene.

 

 

 

 

Nuorodos apie tą pačią dieną vykusius piketus Klaipėdoje ir Šiauliuose:

 

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/uostamiestyje-solidarizavosi-socialiniai-darbuotojai-651155#.VCkMpK11PFY

http://etaplius.lt/socialiniai-darbuotojai-piketuos-del-vergisko-darbo-uzmokescio.

 

LVTPS informacija

Komentarai išjungti.