VALSTYBĖS TARNAUTOJAI PRIVALĖS INFORMUOTI APIE PAPILDOMĄ DARBĄ

VALSTYBĖS TARNAUTOJAI PRIVALĖS INFORMUOTI APIE PAPILDOMĄ DARBĄ

Naujieji valstybės tarnautojai privalės informuoti savo viršininką ir gauti jo leidimą dirbti papildomą darbą. Tai įtvirtinančiam nutarimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.
"Būdavo dvilypė situacija, kai ateidavo nauji darbuotojai, dirbantys kitame darbe antraeilėse pareigose, ir nepranešdavo darbdaviams apie tai. O po to sakydavo: aš jau seniai dirbu kitame darbe. Kad būtų reglamentuota situacija, nedviprasmiškai įvesta pareiga valstybės tarnautojui, atėjusiam naujai į valstybės tarnybą, pranešti ir paprašyti leidimo dirbti papildomą darbą", – sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.
Pasak ministro, valstybės tarnautojas gali papildomą darbą dirbti ir standartiniu darbo metu, jei su tuo sutinka darbdavys, bet už tai turi atidirbti. "Kontroliuoti yra kiekvieno darbdavio pareiga", – sakė R. Palaitis.
Ministras priminė, kad iki 2006 metų galimybės dirbti papildomą darbą valstybės tarnautojai neturėjo. 2004 metų pabaigoje Konstitucinis Teismas (KT) išaiškino, kad toks ribojimas yra neteisėtas ir galimas tik tokiu atveju, jei gresia viešųjų, privačių interesų konfliktas, jeigu tai žemina Vyriausybės prestižą.
"Seimas 2006 metų pradžioje pataisė Valstybės tarnybos įstatymą pagal KT sprendimą ir leido valstybės tarnautojams dirbti papildomą darbą, gavus darbdavio leidimą. Šiuo nutarimu mes patiksliname sąlygas", – sakė R. Palaitis.
 
 
ELTA

Komentarai išjungti.