MINISTRO PIRMININKO TARNYBOJE BRĘSTA NAUJOS VALDININKŲ PRIEDŲ SCHEMOS

MINISTRO PIRMININKO TARNYBOJE BRĘSTA NAUJOS VALDININKŲ PRIEDŲ SCHEMOS

Valdininkai, iki šiol vieną kartą per metus galėję tikėtis savo algos dydžio priedo, netrukus į kišenę galės įsidėti dukart didesnę sumą, rašo „Lietuvos žinios“.

Dienraščiui bandant "atrasti" instituciją, parengusią tokią įstatymo pataisą, teko gerokai paplušėti.

Dėl valstybės institucijoms svarstyti pateiktos pataisos „Lietuvos žinios“ kreipėsi Ministro pirmininko tarnybos (MPT) Komunikacijos departamento direktorę Liną Karsokaitę.
Valdininkė patikino, esą jos rengėja yra ne MPT, bet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Tačiau ministerijos vadovai griežtai išsigynė autorystės, jie pareiškė kad įstatymo pataisą rengė MPT.
Pagaliau paaiškėjo, kad sunkmečiu apkarpyti valdininkų atlyginimai turėtų vėl šokti į viršų, nes MPT parengė naują Vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo aprašo redakciją.
Naujoje aprašo redakcijoje nebenumatoma vienkartinių išmokų skirti švenčių, gyvenimo ir darbo jubiliejų, sukakčių progomis. Tačiau nuo šiol "esant pagrįstai išskirtiniams politinio pasitikėjimo ir statutinio valstybės tarnautojo metiniams rezultatams" ir "atlikus vienkartines ypatingos svarbos užduotis" Vyriausybė, savivaldybių merai ar įstaigų vadovai iš mokesčių mokėtojų kišenės galės valdininkui įteikti net 200 proc. jo darbo užmokesčio dydžio vienkartinę išmoką. Skatinti bus leidžiama tik 15 proc. įstaigoje pareigas einančių valdininkų. Tačiau įstaigų ir jų administracijų vadovams apribojimai netaikomi.

 
 
ELTA

Komentarai išjungti.