SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ ŠIANDIENA

SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ ŠIANDIENA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, vidutinis tarnybinis socialinio darbuotojo atlyginimas 2011 m. antrą ketvirtį yra 1445 litai per mėnesį, socialinių darbuotojų padėjėjų – 1005,6 lito per mėnesį, o šalies vidutinis darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, 2011 m. antrą ketvirtį buvo 2107,7 lito per mėnesį.

Sunkų  darbą dirbančių socialinių darbuotojų darbo užmokestis jau daugelį metų – vienas mažiausių Lietuvoje. Tuo tarpu šių specialistų darbo krūviai pastaruoju metu ypač išaugo, į juos kreipiasi kur kas daugiau žmonių negu anksčiau. Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga savo sudėtyje jungianti Lietuvos socialinės apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos narius nuolat kelia klausimą dėl jų darbo užmokesčio.
Pagaliau ši problema iškelta  Seime.  Seimo Biudžeto ir  finansų komitetas pasiūlė Vyriausybei ieškoti lėšų, kad nuo kitų metų būtų galima 10 proc. padidinti  socialinių  darbuotojų algas. Tam papildomai siūloma numatyti 15 milijonų litų.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas taip pat  siūlo didinti socialinių darbuotojų algas, o savivaldybes ragina pasinaudoti galimybe juos paskatinti priedais. Jau ir šiais metais buvo galima paskatinti socialinius darbuotojus, bet  dauguma savivaldybių – 51 iš 60 – nepasinaudojo Vyriausybės suteikta galimybe paskatinti socialinius darbuotojus išmokant jiems priedus ir priemokas iš sutaupytų piniginės socialinės paramos administravimo lėšų.
Savivaldybių pateiktais 2011 m. pirmo pusmečio  duomenimis, priedus 142 biudžetinių įstaigų socialiniams darbuotojams, 206 socialinių darbuotojų padėjėjams, 82 seniūnijų specialistams išmokėjo Jonavos, Molėtų, Prienų, Raseinių, Skuodo, Tauragės, Trakų, Ukmergės, Vilkaviškio rajono savivaldybės.
 

Irena Petraitienė
LVTPS pirmininkė

Komentarai išjungti.