Socialiniams darbuotojams – jų darbo vertas atlyginimas

Socialiniams darbuotojams – jų darbo vertas atlyginimas

Šiandienos ministro Lino Kukuraičio susitikime su Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesine sąjunga dominavo socialiniams darbuotojams aktualūs klausimai.

 

Kalbant apie mažus atlyginimus, priminta, kad darbo užmokesčiui pagal naujai įsigaliojusį Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą mokėti iš valstybės biudžeto savivaldybėms jau skirta papildomai apie 156 mln. eurų, kuriuos savivaldybės turi panaudoti pagal paskirtį. Be to, atsižvelgiant į tai, kad nuo 2017 m. vienas socialinis darbuotojas dirba ne daugiau kaip su 10 šeimų, taip pat skirtos papildomos valstybės biudžeto lėšos (papildomai 327 pareigybių darbo užmokesčiui, profesinės kompetencijos tobulinimui). Jei nerandama darbuotojų šioms pareigybėms užimti, lėšos turėtų būti naudojamos didesniam esamų darbuotojų darbo užmokesčiui.

„Ateinančiais metais SADM planuoja didinti valstybės dotacijų lėšas socialinių darbuotojų, dirbančių su rizikos šeimomis, darbo užmokesčiui, nes socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, turi būti aukščiausios kompetencijos, ir gauti šio sunkaus darbo vertą atlyginimą“, – teigė L. Kukuraitis.

 

LVTPS ir SADM informacija

Komentarai išjungti.