ESTIJOJE SURENGTAS SEMINARAS DĖL SOCIALINIŲ GARANTIJŲ GERINIMO

ESTIJOJE SURENGTAS SEMINARAS DĖL SOCIALINIŲ GARANTIJŲ GERINIMO

Visos trys Baltijos šalys jau išgyveno krizę. Net šalių valdantieji teigia, kad  krizė jau praėjo ir visos piniginės išmokos, pensijos, darbo užmokestis ir socialinės garantijos turi būti grąžintos į lygį iki krizės.

Apie tai ir apie pakeitimus valstybės tarnyboje, rugsėjo 20 dieną Estijoje, Piarnu seminare „Baltijos šalių įstatymai dėl krizės bloginantys socialines garantijas“ dalijosi Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos (LVTPS), Estijos valstybės tarnautojų ir valstybinių institucijų profesinės sąjungos (ROTAL) ir Latvijos visuomeninių paslaugų ir transporto darbuotojų profesinės sąjungos (LAKRS) nariai.

Seminare vyko aštri diskusija. Pasirodo, kad Lietuvos valstybės tarnautojai turi daugiausia socialinių garantijų, gauna išmokas už darbo stažą, jų atostogos ilgiausios iš visų Baltijos šalių, gaunamos už ištarnautus metus.
 
Lietuvos valstybės tarnautojams atstovavo pirmininkė Irena Petraitienė, pavaduotojas Jonas Katinauskas ir Utenos, Raseinių, Palangos savivaldybių, Vilijampolės vaikų globos namų bei Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinių sąjungų atstovai.

Profesinių sąjungų nariai gyveno SPA, viešbutyje „ESTONIA“.
Seminaro dalyviai ne tik dalyvavo įdomiame seminare, bet ir galėjo aplankyti Estijos pajūrį bei Piarnu senamiestį.

 
LVTPS informacija

Komentarai išjungti.