Valdžia vėl bijo riaušių

Valdžia vėl bijo riaušių

piketasValdančioji koalicija baiminasi, kad gruodį arba sausį Lietuvoje gali kilti neramumų. Todėl tariamasi, kaip jų Išvengti arba kaip sutramdyti ypač agresyvius protestuotojus. Vakar tradiciniuose keturių valdančiųjų partijų koalicijos pusryčiuose, be kita ko, aptarta socialinė padėtis šalyje, planuojami masiniai protestai, piketai, mitingai.

Gruodžio 8-ąją Naujoji sąjunga prie Seimo rengia mitingą „Prieš tautos skurdinimą”. Gruodžio 10 d. mitingą ketina organizuoti Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija. Jungtinis demokratinis judėjimas gruodžio 12 d. planuoja Vilniuje organizuoti piliečių sueigą, kurioje būtų protestuojama prieš oligarchus.

 

Tą pačią dieną Kauno radikalas Vytautas Šustauskas grasina blokuoti greitkelį Vilnius-Klaipėda. Sausio 16-ąjąFrontopar-tijos lyderis Algirdas Paleckis žada surengti masinį mitingą sostinėje ir taip paminėti pirmąsias riaušių prie Seimo rūmų metines. Baiminamasi, kad kai kurie iš šių protestų gali tapti nekontroliuojami ir pakartos šių metų sausio 16-osios įvykius. „Koalicijos partneriai padėtį vertina kaip gana sudėtingą, – sakė Liberalų ir centro sąjungos lyderis Gintautas Babravičius. – Bet visi turime suprasti, kad socialinis stabilumas yra vertybė. Ir įvairių radikalių grupių neteisėti veiksmai būtų nepriimtini. Problemos turi būti sprendžiamos tariantis, o ne daužant langus.” Tačiau jis neatskleidė, ar valdančiųjų susitikime buvo sutarta imtis kokių nors konkrečių priemonių prieš numatomus protestus. Tik užsiminta, jog teisėtvarkos pareigūnai atliks jiems priklausantį darbą, imsis visų įmanomų, teisėtų priemonių, kad nekiltų riaušės, netvarka, masiniai neramumai. G.Babravičius nekomentavo ir to, ar Vidaus reikalų ministerija bei kitos žinybos kaip nors ypatingai ruoštųsi numatomiems protestams. Per koalicijos pusryčius taip pat kalbėta apie netrukus Seime numatomus priimti valstybės bei „Sodros” biudžetus ir juos lydinčius įstatymus. Valdantieji sutarė, kad koalicija turi vieningai balsuoti dėl visų įstatymų ir siekti juos priimti. „Strategiškai visas paketas yra aprobuotas ir priimtinas”, – sakė G.Babravičius.

 

2009-12-03

KLAIPĖDA

Komentarai išjungti.