KURSAI „KOKYBIŠKAS JAUNIMO ĮDARBINIMAS“

KURSAI „KOKYBIŠKAS JAUNIMO ĮDARBINIMAS“

Š. m. spalio 25-28 d. Lisabonoje, Portugalijoje, vyko Europos profesinių sąjungų instituto organizuoti kursai „Kokybiškas jaunimo įdarbinimas“.

Kursų dalyviai buvo iš Olandijos, Belgijos, Prancūzijos, Portugalijos, Latvijos, Vengrijos ir Lietuvos. Pagrindinis šių kursų tikslas buvo aptarti jaunimo nedarbo problemas ir priežastis Europoje bei, pasitelkiant geros praktikos pavyzdžius, ieškoti būdų jaunimo užimtumui pagerinti. Taip pat, Europos profesinių sąjungų instituto ekspertai pristatė esamą jaunimo užimtumo situaciją visose ES šalyse. Darbo grupių metu buvo diskutuojama kokie yra jaunimo įdarbinimo mechanizmai skirtingose šalyse, pristatomi geros praktikos pavyzdžiai.
 
Kursų pabaigoje buvo akcentuojama, kad sprendžiant jaunimo užimtumo problemas turi būti pasitelkiami socialiniai partneriai, stabdoma nesavanoriška emigracija, už tinkamą darbą turi būti tinkamai atlyginama, taip pat turi būti skatinamas profesinis mokymas.
 
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai renginyje atstovavo Snieguolė Andruškaitė Mikaliūnienė, Žemės ūkio ministerijos profesinės sąjungos pirminės grupės pirmininkė ir Viktorija Jokūbaitytė, LPSK Švietimo profsąjungos darbuotoja bei Vidutė Ališauskaitė, profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovė.

 
 
 
Snieguolė Andruškaite Mikaliūnienė
Žemės ūkio ministerijos
profesinės sąjungos pirminės grupės pirmininkė

Komentarai išjungti.