PERTVARKOMA VALSTYBĖS KARJEROS TARNYBA

PERTVARKOMA VALSTYBĖS KARJEROS TARNYBA

Valstybės tarnautojas, praradęs nepriekaištingą reputaciją, negalės dirbti valstybės tarnyboje, atlyginimo priedas bus skiriamas už labai konkrečius darbus kartą per metus, bus ribojamos vadovų kadencijos ir jie bus rotuojami, numatomas paprastesnis valstybės tarnautojų atleidimas iš darbo.
Tai tik keletas iš Vidaus reikalų ministerijos siūlymų, kurie numatyti ministerijos naujai parengtame Valstybės tarnybos įstatymo projekte.
Įstatymo projekte taip pat numatyta naikinti valstybės tarnautojų rezervą: netekę darbo valstybės tarnautojai nebeteks teisės be eilės gauti naują darbo vietą valstybės tarnyboje, į ją bus patenkama tik laimėjus konkursą. Tarnautoją bus galima atleisti šalių susitarimu arba neigiamai įvertinus metinius veiklos rezultatus. Numatoma griežtinti valstybės tarnautojų statusą tokiu būdu mažinant tarnautojų skaičių, bus atsisakoma mokymų už valstybės bei savivaldybių lėšas. Be to, pavyzdžiui, jeigu valstybės tarnautojas bus išrenkamas į savivaldybės tarybą, negalės savo darbo metu dirbti tarnyboje, turės pasirinkti, ar likti valstybės tarnyboje, ar dirbti taryboje.
"Ši redakcija sukels daug ginčų, aštrių diskusijų. Duodame startą diskusijoms. Jeigu pavasario sesijoje Seime pavyktų priartėti prie sprendimų, būtų labai gerai", – antradienį per spaudos konferenciją sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Ministerijos parengtas Valstybės tarnybos įstatymo projektas dar bus svarstomas Vyriausybėje, iš ten turėtų keliauti į Seimą.
 
 
ELTA

Komentarai išjungti.