VANDUO – NE TIK FORMULĖ H2O, VANDUO YRA – GYVENIMAS

VANDUO – NE TIK FORMULĖ H2O, VANDUO YRA – GYVENIMAS

Teisė į geriamąjį vandenį deklaruota Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos, kuri 2010 m. liepos 28 d. patvirtino rezoliuciją Nr. 64/292 „Žmogaus teisė į vandenį ir sanitariją“.

Lietuvoje ir daugelyje Europos šalių vandens tiekimas gyventojams kol kas yra savivaldybių nuosavybė ir prerogatyva, tačiau labai greitai situacija gali pasikeisti – Briuselyje jau rengiami teisės aktai, atversiantys kelią įmonėms privatizuoti geriamąjį vandenį, kuris visuomet buvo ir turėtų išlikti visuomenei teikiama gėrybe, o ne tapti preke.
Europos Komisijos atstovai tikina, esą privatizavus vandens rinką, vanduo taps labiau prieinamas Europos piliečiams, o jo kokybė bus ženkliai geresnė.
Tačiau specialistų nuomone, pažadai, deklaruojami siekiant privatizuoti vandens tiekimą, neatitinka realybės: privačių kompanijų motyvas – greitas pelnas, o žadėtų planų gerinti vandens kokybę ir prieinamumą dažniausiai atsisakoma, nes tai reikalauja didelių investicijų, kurios greitai neatsiperka.
 

Daugiau apie tai skaitykite naujausiame straipsnyje mūsų interneto svetainėje:
http://www.pramprof.lt/

 
Ten pat rasite ir pilietinės akcijos „VANDUO yra žmogaus teisė“ 2 min. trukmės vaizdo įrašą lietuvių kalba.
 
Vaizdo įrašą galima žiūrėti ir Vimeo bei Youtube kanaluose: 
http://vimeo.com/57581607

http://www.youtube.com/watch?v=KGodMah_oUo
 
 

Prašome Jūsų bendradarbiavimo skleidžiant informaciją apie šią tarptautinę iniciatyvą, dalinantis vaizdo medžiaga bei naujausia informacija su savo nariais, kolegomis, bendraminčiais, platinant informaciją skelbimų lentose ar interneto svetainėse bei socialiniuose tinkluose.
Lietuviams tereikia surinkti 9000 parašų – tai nėra daug, tačiau norint surinkti net ir tokį skaičių, reikia mūsų visų solidarumo ir pastangų.

 

Iš anksto dėkojame už pagalbą!

 
 
Lietuvos pramonės profesinių
sąjungų federacijos informacija

www.pramprof.lt

Komentarai išjungti.