MELIANAS SAKO, KAD GALIMA PRIDĖTI 20 LITŲ PRIE BAZINĖS ALGOS VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS

MELIANAS SAKO, KAD GALIMA PRIDĖTI 20 LITŲ PRIE BAZINĖS ALGOS VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS

Trečiadienį Vyriausybė atidėjo klausimo dėl bazinės algos valstybės tarnautojams dydžio svarstymą. Dabartiniame Vyriausybės projekte numatyta, kad bazinė alga turėtų siekti 450 Lt, tuo tarpu vidaus reikalų ministerija siūlo svarstyti jos didinimą iki 470 litų.

„Mes manome, kad tikrai atėjo laikas jau padidinti (bazinę algą valstybės tarnautojams – ELTA). Puikiai suprantame, kad negalime padidinti iki tokio dydžio, koks buvo 2008 m., tai yra 490 Lt. Tačiau bent jau iš dalies didinimo linkme reikėtų eiti, nes bent jau Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų statutinės tarnybos atveju matome tikrai didelį kadrų tekamumą. Mes privalome užtikrinti, kad tarnyba būtų efektyvi, vienas iš būdų užtikrinti – būtent atlyginimo klausimas. Aš manau, kad reikėtų pradėti atstatinėti būtent statutinių pareigūnų ir kitų valstybės tarnautojų atlyginimą didinant bazinį dydį nuo 450 iki 470 litų“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.
Jo teigimu, ar bazinis atlyginimo dydis būtų didinamas visiems valstybės tarnautojams, ar tik statutiniams pareigūnams – klausimas, kuris bus svarstomas.
A. Melianas pažymėjo, kad galima matyti tam tikrų ekonomikos atsigavimo požymių, kai kuriose srityse atlyginimai didėja ir todėl bazinės algos kėlimas reikalingas. Jis pabrėžė suprantąs, kad padidėjimas negali būti ženklus, kadangi Vyriausybė tam neturi pakankamai lėšų.
Kaltinimus priešrinkiminiu populizmu ministras atmetė, teigdamas, kad šis klausimas keliamas nebe pirmą kartą.
Vidaus reikalų ministro skaičiavimais, jeigu prie bazinio valstybės tarnautojų atlyginimo dydžio bus pridėta 20 litų, tai valstybei kainuos maždaug 100 mln. litų, bet maždaug 60 proc. šių pinigų grįš į biudžetą kaip įmokos „Sodrai“ arba pajamų mokestis.
Tuo tarpu Premjeras Andrius Kubilius teigė, kad klausimas bus svarstomas, bet galimybių „išlaidauti“ jis nemato.
 
„Norime dar pasiderinti ir nėra jokių sprendimų kol kas padaryta. Bet aš laikausi tos nuostatos, kad, matant visos Europos problemas, galimybių labai išlaidauti tikrai nėra. Gal kas nors pasiūlys kokių nors stebuklingų receptų, bet ketverius metus būdamas Premjeru dar nemačiau, kad kas Lietuvoje būtų pasiūlęs ką stebuklingo“, – sakė A. Kubilius.

ELTA

Komentarai išjungti.