MINISTRAS A. MELIANAS SUSITIKO SU LIETUVOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PROFESINĖS SĄJUNGOS ATSTOVAIS

MINISTRAS A. MELIANAS SUSITIKO SU LIETUVOS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PROFESINĖS SĄJUNGOS ATSTOVAIS

2012 m. birželio 26 d., vidaus reikalų ministras Artūras Melianas susitiko su Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos (LVTPS) atstovais. Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo LVTPS pirmininkė Irena Petraitienė, jos pavaduotoja Rima Kisielienė ir valdybos narė Asta Pečiulienė, aptartos valstybės tarnybos aktualijos, problemos ir jų sprendimo galimybės.

Pasveikinęs LVTPS atstoves su praėjusia Tarptautine valstybės tarnautojų diena, ministras A.Melianas pažymėjo, kad jo tikslas yra susipažinti su šiuo metu profsąjungai aktualiausiais klausimais, pasikeisti nuomonėmis ir užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą, siekiant tobulinti valstybės tarnybos sistemą.  
„Žinoma, svarbiausias klausimas šiuo metu yra valstybės tarnautojų darbo užmokesčio atstatymas – nuosekliai siekiame ir sieksime, kad bent iš dalies būtų atstatytas bazinis jo dydis“,  – pabrėžė ministras.   
 
LVTPS pirmininkė I. Petraitienė pažymėjo, kad profsąjungai būtų labai aktualus bendradarbiavimas šiuo klausimu, taip pat padėkojo A.Melianui, kuris būdamas Seimo nariu dėjo daug pastangų siekiant padidinti socialinių darbuotojų darbo užmokestį – nuo 2012 m. šiems darbuotojams darbo užmokestis padidintas vidutiniškai 10 proc.
Tarp kitų klausimų, susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės siekiant užmegzti socialinį dialogą Lietuvos ir Europos mastu, taip pat pasirašyti Nacionalinę kolektyvinę sutartį. I.Petraitienė informavo, kad 27 Europos šalių profesines sąjungas ir darbdavius jungianti Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija įgyvendina projektą, kuriuo siekiama įtraukti šalis į socialinį dialogą – šiuo metu projekte dalyvauja 9 šalys. „Siekiame, kad į socialinį dialogą būtų įtraukta ir Lietuva, todėl mums labai aktualus Jūsų pritarimas ir bendradarbiavimas šia linkme“, – sakė LVTPS pirmininkė.
„Esu už dialogą, už konstruktyvias jo formas, nes būtent tada galimi racionalūs, rezultatyvūs sprendimai. Taip pat tikiu, kad bendras mūsų dialogas padės greičiau įveikti kylančius sunkumus ir rasti kompromisus“, – sakė ministras A.Melianas.    
I.Petraitienė taip pat pažymėjo, kad vienas svarbiausių LVTPS siekių yra Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymas. Tokia sutartis turėtų apimti didžiausias profesines sąjungas – valstybės tarnautojų, vidaus reikalų sistemos pareigūnų ir kt. Ji pabrėžė, kad tam pirmiausiai turėtų būti teisiškai nustatyta, kokios konkrečiai šalys turi derėtis dėl tokios sutarties ir informavo, kad  LVTPS šiuo klausimu kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

Šaltinis:
www.vrm.lt

Komentarai išjungti.