APKLAUSA: IŠ LIETUVOS SAKO GREITAI KETINANTYS EMIGRUOTI BEVEIK 6 PROCENTAI LIETUVIŲ

APKLAUSA: IŠ LIETUVOS SAKO GREITAI KETINANTYS EMIGRUOTI BEVEIK 6 PROCENTAI LIETUVIŲ

Iš Lietuvos greitai emigruoti sako ketinantys 6 proc. lietuvių, daugiau kaip trečdalis sako apie tai susimąstantys, rodo pirmadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Atsakant į klausimą „Ar pastaruoju metu susimąstėte apie emigraciją iš Lietuvos“, 5,9 proc. respondentų pasirinko atsakymą „Taip, planuoju greit migruoti“. Dešimtadalis (10,1 proc.) sakė dažnai apie tai susimąstantys, ketvirtadalis (25,1 proc.) teigė kartais apie tai pagalvojantys. 57,9 proc. apklaustųjų nurodė, kad migruoti neplanuoja.
38 proc. respondentų akys tradiciškai krypsta į Vakarų Europą, tačiau vis labiau įsitvirtina ir Skandinavijos kryptis.
Tarp norinčiųjų išvykti vyrauja jaunimas Artimiausiu metu emigruoti dažniau ketina jauniausio amžiaus atstovai, vyrai, rajonų centrų ir kaimiškų vietovių gyventojai. Dažnai apie tai mąstantys nurodė taip pat vyrai bei jaunesnio amžiaus atstovai. Neketinantys išvykti iš Lietuvos dažniau teigė vyresnio amžiaus žmonės, moterys bei vidutinių ir mažesnių pajamų atstovai.
Naujienų portalo delfi.lt užsakymu apklausą birželio 15-22 dienomis atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, apklaususi 1008 respondentus.

Šaltinis:
www.15min.lt

Komentarai išjungti.