STATISTIKA: NEOFICIALUS ATLYGINIMAS MOKAMAS MAŽDAUG PUSEI DIRBANČIŲJŲ

STATISTIKA: NEOFICIALUS ATLYGINIMAS MOKAMAS MAŽDAUG PUSEI DIRBANČIŲJŲ

Kalbant apie darbo rinką, yra temų, kuriomis nenoriai diskutuoja ir darbuotojai, ir darbdaviai. Viena iš jų – atlyginimai vokeliuose. Statistika stulbina – atlygis už darbą neoficialiai mokamas ne pavieniais atvejais, o vidutiniškai pusei dirbančiųjų.

Tokius duomenis atskleidė darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai. Nors 55 proc. respondentų pripažino, kad atlyginimo vokelyje niekuomet nėra gavę, tačiau likusiems beveik pusei darbuotojų teko susidurti su tokia situacija, o dešimtadalis pripažįsta, kad atlygį vokelyje gauna nuolatos.

Patys darbuotojai skirtingai vertina neoficialiai mokamus atlyginimus. Dalis jų teigia, kad tai neigiama darbo rinkos tendencija, dėl kurios praranda ir darbuotojai, ir valstybė. Pasak šių CVbankas.lt respondentų, reikia galvoti apie garantijas, kurios suteikiamos rodant pajamas oficialiai ir mokant mokesčius, taip pat įvertinti situaciją ir nesutikti imti atlyginimo vokelyje, kad darbdaviai negalėtų piktnaudžiauti.

Kiti apklausos dalyviai atlyginimus vokeliuose vertina teigiamai. Pasak jų, geriau gauti didesnį atlygį kad ir neoficialiai, o ne mažesnį, bet oficialų, arba išvis negauti jokio atlyginimo, nes dažnai finansinė padėtis ir taip nedžiugina. Apklausos dalyvių nuomone, darbuotojai ir darbdaviai turi mokėti nelogiškus mokesčius, todėl geriau pasiryžti gauti neoficialių pajamų, negu tą skirtumą skirti mokesčiams sumokėti.

Likusieji respondentai mato ir teigiamų, ir neigiamų tokių situacijų aspektų, todėl nei pateisina, nei smerkia tuos, kurie moka ir kurie gauna atlygį vokelyje. Neoficialus atlygis naikina socialines garantijas, tačiau leidžia uždirbti daugiau nei oficialiai, tačiau šie respondentai pripažįsta, kad patys už vokelyje mokamą atlyginimą dirbti nesutiktų.

Šaltinis:
buhalteris.lt

Komentarai išjungti.