APKLAUSA: DAUGĖJA IŠVYKTI NORINČIŲ GERIAU IŠSILAVINUSIŲ, GERIAU UŽDIRBANČIŲ LIETUVIŲ

APKLAUSA: DAUGĖJA IŠVYKTI NORINČIŲ GERIAU IŠSILAVINUSIŲ, GERIAU UŽDIRBANČIŲ LIETUVIŲ

Nors išvykti svetur darbo ieškoti nori panaši dalis apklausiamų lietuvių, tačiau tarp jų atsiranda daugiau žmonių su aukštuoju išsilavinimu ir didesnėmis nei vidutinės pajamomis, konstatuoja tyrėjai.

13% apklausoje dalyvavusių gyventojų ketina patys išvykti į užsienį dirbti/ieškoti darbo per artimiausius 12 mėnesių, praneša liepos antrą pusę 1.038 gyventojų apklaususi tyrimų bendrovė RAIT. Be to, 9% apklaustųjų teigė, kad jų šeimos nariai per artimiausius 12 mėnesių ketina vykti į dirbti arba ieškoti darbo į kitas šalis.
„Pastebėjome, kad šiais metais, palyginti su ankstesniais metais, darbo svetur ketina ieškoti žmonės su aukštomis pajamomis, aukštuoju išsilavinimu, užimantys aukštesnes pareigas. Tuo tarpu 2010 metais, daugiau ketinimų darbo ieškotis užsienyje buvo tarp jaunimo (15-24 m.), studentų, žmonių gaunančių žemesnes pajamas (600 Lt vienam šeimos nariui) bei viduriniu išsimokslinimu. Tai rodo, kad situacija šalyje negerėja bei paliečia ir kitus socialinius sluoksnius“, – pranešime cituojama RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.
Tyrėjai apibendrina, kad tarp ketinančių išvykti dirbti arba ieškoti darbo kitose šalyse yra daugiau vyrų 25-34 metų amžiaus. Taip pat daugiau ketina išvykti bedarbiai, darbininkai, specialistai bei vadovai, įmonių savininkai.
Tyrimas parodė, kad daugiausiai ketinama išvykti į Angliją (31%) ir Norvegiją (28%). Vokietijoje ieškotis darbo ketina 11%, Airijoje – 9% Lietuvos gyventojų. Likę pasirinktų įvairias kitas šalis.
„Šių metų apklausos duomenis lyginome su 2005 ir 2010 metų duomenimis. 2005 metais taip pat buvo 13% gyventojų ketinusių ieškotis darbo svetur. 2010 metais tokių žmonių buvo daugiau – 15 proc. Šiek tiek skiriasi šalys, kurias rinktųsi šiuo metu ir kurias rinkosi prieš septynerius ir dvejus metus. Žymiai mažėja ketinančių darbo ieškotis Airijoje“, – komentuoja p. Nausėdienė.

LINAS KMIELIAUSKAS
VERSLO ŽINIOS

http://vz.lt

Komentarai išjungti.