Aplankius daugiau kaip pusę šalies savivaldybių – išryškėja opiausi socialiniai klausimai ir pasiekimai

Aplankius daugiau kaip pusę šalies savivaldybių – išryškėja opiausi socialiniai klausimai ir pasiekimai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su komanda jau aplankė daugiau nei pusę Lietuvos savivaldybių, kuriose diskutuojama opiausiais socialinės apsaugos klausimais, lankomasi socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Šiandien ministras lankosi Birštono ir Prienų rajonuose.

 

„Birštono savivaldybė teigiamai nustebino tuo, kad socialines problemas sprendžia ir savo iniciatyva, o įstatymai tikrai leidžia savivaldybėms savarankiškai priimti daug sprendimų, palankių gyventojams“, – pastebi L. Kukuraitis.

„Birštono savivaldybė įteisino birštoniečio nuolaidų kortelę, skirtą visiems šios savivaldybės gyventojams. Panašią kortelę neseniai įteisino Palangos savivaldybė, o daugiavaikėms nuolaidų kortelės galioja Alytaus miesto bei rajono ir Varėnos rajono savivaldybėse. Birštono savivaldybė pati didina atlyginimus socialiniams darbuotojams, taip pat nuo 2017 metų moka vienkartinę – 190 eurų išmoką gimus vaikui. Tai ne vien materiali nauda, bet ir moralinis paskatinimas žmogui jaustis gerbiamam ir palaikomam. Tikimės, kad šių savivaldybių pavyzdžiu paseks ir kitos savivaldybės“- teigia ministras.

Taip pat Birštono savivaldybėje vienoje pirmųjų sėkmingai įgyvendinama ES struktūrinių fondų priemonė „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Jau beveik metus šeimoms užtikrinamos aktualiausios paslaugos, tarp kurių populiariausios – psichosocialinė pagalba, šeimos klubai, meno terapijos užsiėmimai.

Susitikęs su Prienų rajono savivaldybės vadovais, socialinių paslaugų, vaiko teisių, švietimo specialistais, nevyriausybinių organizacijų atstovais ministras aptarė vaiko teisių apsaugos centralizavimo klausimus, globos namų pertvarką, socialinių darbuotojų darbo užmokesčio bei kitus klausimus.

„Aplankėme daugiau nei pusę šalies savivaldybių ir kiekvieną kartą išgirstame labai opius socialinės srities klausimus ir pasiekimus. Jūs, dirbantys savivaldybėse, esate arčiau žmogaus, todėl labai svarbu išgirsti, kaip praktikai teisės aktai veikia ir ką reiktų tobulinti“, – vizito metu kalbėjo ministras L. Kukuraitis.

Tą pačią dieną ministras aplankė ir Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centrą.

SADM informacija

Šaltinis:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/aplankius-daugiau-kaip-puse-salies-savivaldybiu-isryskeja-opiausi-socialiniai-klausimai-ir-pasiekimai

Komentarai išjungti.