Ar skiepyti viešojo administravimo sektoriaus darbuotojus ?

Ar skiepyti viešojo administravimo sektoriaus darbuotojus ?

Paskutiniame praėjusių metų posėdyje Vyriausybė priėmė sprendimą siūlyti Lietuvos Respublikos Seimui pataisas, kuriomis būtų įvestas privalomas skiepijimas sveikatos apsaugos ir socialinio sektoriaus darbuotojams.

Anksčiau parengtame Vyriausybės nutarimo projekte buvo numatyti privalomi skiepai švietimo ir viešojo administravimo sektorių darbuotojams bei kariams, bet naujai priimtame nutarime juos skiepyti buvo atsisakyta.

Motyvai, kodėl atsisakyta privalomai skiepyti šių specialybių darbuotojus, buvo tie, kad  pasitikima mokytojų sąmoningumu, o kariuomenės – dideliu drausmingumu.

Valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinei sąjungai surengus narių apklausą dėl privalomo skiepijimo, gavome labai prieštaringų vertinimų. Tačiau beveik visi profesinių sąjungų atstovai, dalyvavę apklausoje sutinka su tuo, kad  viešojo administravimo sektoriaus darbuotojai dažniausiai dirba nuotoliniu būdu , todėl būtina sudaryti darbuotojams sąlygas skiepytis, testuotis. Taip pat, įvertinus savo bei aplinkinių sveikatos būklę, rizikas ir atsakomybę dirbant su žmonėmis,  kiekvienas darbuotojas turi turėti pasirinkimo teisę.

Apibendrintus mūsų narių pasiūlymus, LVTPS išsiuntė Lietuvos Respublikos Seimui, Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai.  Nekantriai laukiame Seimo sprendimų.

LVTPS info

2022-01-05

Komentarai išjungti.