KURSAI „DARBO IR GYVENIMO SUBALANSAVIMAS: PROFESINIŲ SĄJUNGŲ GEROSIOS PRAKTIKOS PAVYZDŽIAI IR IŠŠŪKIAI“

KURSAI „DARBO IR GYVENIMO SUBALANSAVIMAS: PROFESINIŲ SĄJUNGŲ GEROSIOS PRAKTIKOS PAVYZDŽIAI IR IŠŠŪKIAI“

Š.m. spalio 21-24 dienomis Bukarešte, Rumunijoje, vyko Europos profesinių sąjungų instituto surengti kursai „Darbo ir gyvenimo subalansavimas: profesinių sąjungų gerosios praktikos pavyzdžiai ir iššūkiai“.

Kursų dalyviai atvyko iš įvairių Europos Sąjungos šalių. Airijos ir Belgijos atstovai išsamiau pristatė darbo ir gyvenimo subalansavimo gerosios praktikos pavyzdžius. Atitinkamos veiklos institucijoms ar įmonėms gali būti taikomi įvairaus pobūdžio darbo laiko ir atostogų ar laisvalaikio derinimo modeliai, t.y., lanksčios valandos, nuotolinis darbas iš namų, pamaininis darbas derinant jį su kolegomis, „suspaustos“ valandos, kuomet dirbama daugiau valandų per keturias savaitės dienas, o vieną dieną suteikiama laisva diena.
Didelis dėmesys skirtas motinystės/tėvystės atostogoms. Pripažinta, kad vaiko priežiūros atostogas vis dar dažniau renkasi mamos, nors tėvai kai kuriose šalyse (ypač Skandinavijos) taip pat pasinaudoja atostogomis vaiko priežiūrai.
Kursų pabaigoje akcentuotas ir svarbus profesinių sąjungų vaidmuo formuojant palankų įmonės/įstaigos darbo grafiką. Tai galima daryti nustatant bendrus susitarimus vidaus tvarkos taisyklėse arba kolektyvinėse sutartyse.
 
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai renginyje atstovavo Snieguolė Andruškaitė Mikaliūnienė, Žemės ūkio ministerijos profesinės sąjungos pirminės grupės pirmininkė ir Rasa Giedraitienė, LPSK darbuotoja.
 
 
 
Snieguolė Andruškaitė Mikaliūnienė
Žemės ūkio ministerijos
profesinės sąjungos pirminės grupės pirmininkė

Komentarai išjungti.