LIETUVOS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ CENTRAI LAIMĖJO BYLĄ DĖL RUGSĖJO 29D. MITINGO

LIETUVOS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ CENTRAI LAIMĖJO BYLĄ DĖL RUGSĖJO 29D. MITINGO

2011m. birželio 13 d., Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu pripažinta, kad Vilniaus miesto savivaldybė, priimdama vienašališką sprendimą pakeisti planuojamo rugsėjo 29 d. mitingo vietą, pažeidė profesinių sąjungų teisę į taikius susirinkimus.

Primename, kad Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos darbo federacija ir Lietuvos  profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos išduoti leidimą, 2010 m. rugsėjo 29d. 12 val., prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės surengti mitingą  „Gana skurdinti žmones! Svarbiausia – darbo vietų kūrimas ir ekonomikos augimas!“, kuriuo norėta atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį ir išsakyti profesinių sąjungų poziciją dėl augančio nedarbo, didėjančių kainų, priverstinės darbingų žmonių ir jaunimo emigracijos, atlyginimų mažinimo.
Nederinusi su profesinėmis sąjungomis, Vilniaus miesto savivaldybė vienašališkai nustatė kitą susirinkimo vietą ir laiką (mitingą leista surengti prie Siemens arenos 16 valandą).
Vilniaus miesto valdininkų savivalė papiktino profesines sąjungas, tad protesto akcijų neatsisakyta, žmonės sukviesti į piketus prie ministerijų ir darbdavių organizacijų, LR Vyriausybės. Pasibaigus piketams Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos kiemelyje vyko mitingas.
 
Teismas konstatavo, kad savivaldybė nesilaikė Susirinkimų įstatyme nustatytos procedūros: vilkino išduoti sprendimą, sprendimo su pareiškėjais nesuderino, todėl paneigė konstitucinę pareiškėjų teisę į susirinkimus.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija
Lietuvos darbo federacija
Lietuvos  profesinė sąjunga „Solidarumas“

LPSK informacja
www.lpsk.lt

Komentarai išjungti.