DĖL GRĄŽINAMŲ ALGŲ BIUDŽETININKAMS – ŠOKAS

DĖL GRĄŽINAMŲ ALGŲ BIUDŽETININKAMS – ŠOKAS

Seime bandoma paskutiniam balsavimui sugrąžinti įstatymą, pagal kurį iki 2020 metų pabaigos daliai biudžetininkų būtų kompensuojamos per krizę sumažintos algos.


Socialdemokratas Algirdas Sysas BNS teigė, kad su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene bus dėl to tariamasi. „Dabar visi su visais dėl to tariasi“, – BNS teigė jis. Prieš pietus posėdžiui pirmininkavusi L.Graužinienė paskelbė, kad ji nesiūlys antradienį priimti sprendimo ir atideda balsavimą iki rudens – esą bus laukiama, kol Vyriausybė pateiks tvarką, kaip apkarpytus atlyginimus kompensuoti ne daliai, o visiems biudžetininkams. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė socialdemokratė Kristina Miškinienė BNS teigė nustebusi, kad projektas nebuvo priimtas.

Socialdemokratas Algirdas Sysas BNS teigė, kad su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene bus dėl to tariamasi. „Dabar visi su visais dėl to tariasi“, – BNS teigė jis. Prieš pietus posėdžiui pirmininkavusi L.Graužinienė paskelbė, kad ji nesiūlys antradienį priimti sprendimo ir atideda balsavimą iki rudens – esą bus laukiama, kol Vyriausybė pateiks tvarką, kaip apkarpytus atlyginimus kompensuoti ne daliai, o visiems biudžetininkams. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė socialdemokratė Kristina Miškinienė BNS teigė nustebusi, kad projektas nebuvo priimtas. Susiję straipsniai: „Man buvo šokas. Galvojome, kad šis įstatymas bus paleistas, o iki rudens Vyriausybė parengs pataisas ar naujus teisės aktus“, – teigė komiteto pirmininkė. Pasak jos, Vyriausybėje jau yra sudaryta speciali darbo grupė, kuri skaičiuoja, kiek reikėtų lėšų ir kaip kompensuoti atlyginimus visiems biudžetininkams. K.Miškinienės teigimu, projektą dėl kompensacijų bent daliai biudžetininkų priimti reikia siekiant, kad valstybė sutaupytų. „Šiuo metu teismuose yra labai daug bylų – ir iš teisėjų, ir iš tarnautojų… Kadangi įstatymas lieka iki rudens nepriimtas, nežinau, kaip pasielgs teismai. Tie žmonės, kurie laukė, kol valstybė priims grąžinimo įstatymą ir nesikreipė į teismus, dabar lieka kvailio vietoje, o tie, kurie eina į teismus, jiems priteisiama 100 proc. sumos su išmokėjimu iš karto. Įstatymo projekte numatytas kompensacijų išmokėjimas per kelerius metus. Čia yra ir kita pusė – nukenčia tos biudžetinės įstaigos, kurių darbuotojams priteisiamos kompensacijos. Jeigu jos būna didelės, yra daug problemų“, – BNS aiškino K.Miškinienė. Parlamentarai po svarstymo pritarė (už – 91, susilaikė 16 Seimo narių), bet nebalsavo dėl Asmenų, kuriems už darbą apmokama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto lėšų, dėl ekonomikos krizės neproporcingai sumažinto darbo užmokesčio (atlyginimo) dalies grąžinimo įstatymo projekto. Juo siūloma grąžinti per krizę sumažintas algas tik daliai biudžetininkų – valstybės tarnautojams, prokurorams, teisėjams ir kitiems pareigūnams, kurių algų apkarpymas pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai. Buvo siūloma jiems algas kompensuoti iki 2020 metų pabaigos: 2016 metais – 5 proc., 2017 metais – 20 proc., o 2018-2020 metais – po 25 proc. sumažinto darbo užmokesčio – iš viso apie 121 mln. eurų. Projektą svarstęs Socialinių reikalų ir darbo komitetas pasiūlė Seimui kreiptis į Vyriausybę ir iki rudens pateikti tvarką, kaip sumažinti atlyginimai būtų kompensuojami ir kitiems biudžetininkams, pavyzdžiui pagal sutartis dirbantiems valstybės tarnautojams, politikams ir kitiems darbo užmokestį gaunantiems iš biudžeto.

 

BNS


Skaitykite daugiau:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/del-grazinamu-algu-biudzetininkams-sokas.d?id=68373510

Komentarai išjungti.