PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ŽODIS EUROPAI

PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ŽODIS EUROPAI

2011 m. balandžio 9 d. Vengrijos sostinėje Budapešte vyko Europos šalių profesinių sąjungų demontracija, kurios šūkis – „Už teisingą apmokėjimą ir darbo vietų kūrimą Europoje“.

Tai tradicinis renginys, vykstantis kas keletą metų vis kitoje šalyje. 2013 metais, Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungoje,  bus galimybė profesinėms sąjungoms organizuoti demonstraciją ir Lietuvoje. Demonstracijoje dalyvavo atstovai iš Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Slovėnijos, Slovakijos, Ispanijos, Latvijos ir Lietuvos. Daugiatūkstantinė minia, pasipuošusi įvairių šalių atributika, vėliavomis ir transparantais rinkosi Didvyrių aikštėje.
Lietuvai atstovavo įvairių profesinių sąjungų darbuotojai iš visos šalies. Iš Vilniaus išvyko 2 pilni autobusai dalyvių. Lietuvos valstyvės tarnautojų profesinei sąjungai (LVTPS) atstovavo 12 narių iš Kauno, Utenos, Rokiškio, Šilutės, Klaipėdos ir Marijampolės.
Demonstracijoje dalyviai pasipuošė mėlynomis liemenėmis su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atributika ir transparantais. Eisenai aktyviai vadovado ir garsiai skanduoti šūkius ragino Jonas Katinauskas, LVTPS narys iš Rokiškio. Nors, lyginant su kitomis šalimis, Lietuvos delegacija nebuvo gausi, tačiau eisenos metu garsiais šūkiais ir dainomis išsiskyrė iš kitų ir neišnyko didžiulėje žmonių jūroje.  

 

 

 

 
    Rūtenis Jankauskas
    Šilutės rajono valstybės darbuotojų profesinės
    sąjungos  jaunimo atstovas

Komentarai išjungti.