KELIONĖ Į EUROPOS PARLAMENTĄ STRASBŪRE

KELIONĖ Į EUROPOS PARLAMENTĄ STRASBŪRE

Pirmomis balandžio mėnesio dienomis Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos atstovai aplankė Europos Parlamentą.

Neišdildomus įspūdžius paliko kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre. Balandžio mėnesio pirmomis dienomis Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio kvietimu net 50 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų už įvairius nuopelnus ir gerus darbus Lietuvos žmonėms, tarp jų ir du Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos atstovai: Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Gražinienė ir Visagino miesto savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Konstantinas Bagdanavičius, turėjo puikią progą aplankyti ir susipažinti su Europos Sąjungos institucija, kurioje 736 Europos Parlamento nariai atstovauja visiems Europos piliečiams. O kad kelionė į Strasbūrą būtų dar įspūdingesnė, EP nario J.Paleckio padėjėja Lietuvoje Dorota Skusevičienė, maršrutą suplanavo aplankant keletą garsiausių ir gražiausių Europos miestų.   
Savo pažintį su Europa pradėjome nuo Lietuvos kaimynės Lenkijos. Besiklausant kelionėje lydėjusios gidės Algimantos Diburienės įdomių ir įsimintinų pasakojimų, vėlai vakare pasiekėme Lenkijos–Vokietijos pasienį.
Pažintinė ekskursija po Vokietijos sostinę Berlyną, antrąjį pagal dydį miestą Europos Sąjungoje, didžiausią šalies miestą, turintį 3,4 mln. gyventojų, nepaprastai praturtino mūsų istorijos žinias. Didelį įspūdį paliko Berlyno vizitinė kortelė: Aleksandro aikštė, Berlyno katedra, Muziejų sala, Unter den Linden alėja, Brandenburgo vartai, Reichstagas, Potsdamo aikštė.
Apžiūrėję futuristine dvasia alsuojantį Berlyno centrą, kelionę autobusu tęsėme Baden Badeno link. Miškingame bei kalvotame Švarcvaldo regione įsikūręs Baden–Badenas – vienas gražiausių Vokietijos kurortų. Tai nedidukas miestelis, kuriame gyvena apie 50 tūkst. gyventojų. Miestelis nuo senų laikų garsėja giliai iš požemių trykštančiomis karšto vandens versmėmis, gamtos grožiu, didinga architektūra, pilimis, parkais, romėnų pirčių griuvėsiais.
Pagaliau pasiekėme pagrindinį kelionės tikslą – Strasbūrą. Šis miestas įkurtas Prancūzijos rytuose ir vadinamas Europos širdimi.
Pasivaikščiojome po Elzaso provincijos sostinę – senamiestį, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į gražiausią senojo miesto rajoną – „Mažąją Prancūziją“. Aplankėme Dievo Motinos katedrą, statytą kone keturis šimtmečius – vieną įspūdingiausių Europoje gotikos pavyzdžių.
Pasigrožėję Elzaso regiono sostine, atvykome į Europos Sąjungos instituciją – Europos Parlamentą. Čia mus pasitiko euro palamentaro J.V. Paleckio padėjėjai Jurgis Gurskis ir Kasparas Kemeklis. Susitikome su Europos Parlamento nariu Justu Vincu Paleckiu, kurio iniciatyva ir atvykome čia. Konferencijų salėje jau antrai kadencijai išrinktas euro parlamentaras supažindino mus su darbu Europos Parlamente, Europos socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijoje, darbu komitetuose. Gerbiamas euro parlamentaras ne tik išsamiai atsakinėjo į mūsų pateiktus klausimus, bet ir mums patiems surengė net tris referendumus Lietuvai ir visoms Europos Sąjungos šalims svarbiais klausimais. Justui Paleckiui labai svarbi lietuvių nuomonė tokiais jautriais klausimais kaip genetiškai modifikuoti organizmai, alternatyvioji energetika, Europos Sąjungos ateitis…
Ekskursiją po Europos Parlamentą tęsėme su Justo Paleckio padėjėju Jurgiu Gursku. Aplankėme EP posėdžių salę, kur spręsti svarbiausių klausimų susirenka visų Europos Sąjungos valstybių atstovai. Maloniai pabendravę ir įsiamžinę prie ES valstybių narių atributikos, nuvykome į netoliese įsikūrusią Europos Tarybą.
Kelionę tęsėme vykdami į Heidelbergą, vadinamą vienu gražiausių Vokietijos miestų, įsikūrusių prie Neckar upės. Pasivaikščiojome po senamiestį, prasidedantį nuo seniausio Vokietijos universiteto pastato. Grožėjomės pilimi, bažnyčiomis.
Namo grįžome kupini teigiamų emocijų, praturtinę akiratį ir pasisėmę patirties.
 

 

 
 
Virginija Gražinienė
Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų
profesinės sąjungos pirmininkė

Komentarai išjungti.