KONSTITUCINIS TEISMAS NURODĖ PAKELTI PER KRIZĘ NUKIRPTAS VALDININKŲ ALGAS

KONSTITUCINIS TEISMAS NURODĖ PAKELTI PER KRIZĘ NUKIRPTAS VALDININKŲ ALGAS

Konstitucinis Teismas (KT), nutarė, jog įstatymų pakeitimai, kuriais apkarpytos teisėjų ir valstybės tarnautojų algos, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. Taip pat nurodyta, kad iki spalio valdžia turi arba atstatyti nukirptas algas, arba priimti kitokius prieštaravimą Konstitucijai pašalinančius sprendimus.

Tokį sprendimą KT priėmė išnagrinėjęs šešis pareiškėjų prašymus.
KT pripažino, kad „teisinis reguliavimas, kuriuo dėl ekonomikos krizės sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginės algos koeficientai, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžiai, prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai teisei gauti teisingą apmokėjimą už darbą, konstituciniam teisinės valstybės principui, o teisėjų atlyginimų sumažinimą nustatantis teisinis reguliavimas – ir teisėjo bei teismų nepriklausomumo principui“. Neprieštaravusiu Konstitucijai pripažintas įstatymas, kuriuo 2009 metų viduryje sumažintas bazinis dydis, taikomas teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų atlyginimams apskaičiuoti.
Visas straipsnis šia saityno prieiga:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/konstitucinis-teismas-nurode-pakelti-per-krize-nukirptas-valdininku-algas.d?id=61751405#ixzz2XsCgp4hF
 
 
 
BNS, DELFI,
www.DELFI.lt

Komentarai išjungti.