Kyla grėsmė viešosioms paslaugoms

Kyla grėsmė viešosioms paslaugoms

Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU) paskelbė ataskaitą dėl pavojaus viešosioms paslaugoms: švietimui, sveikatos apsaugai, ilgalaikei socialinei globai ir kt., jį inspiruoja derybos tarp ES ir Kanados bei JAV dėl tarptautinių prekybos sutarčių.

Kyla pavojus, kad privačių įmonių pelno siekiui gali būti paaukotos  žmonių teisei gauti viešąsias paslaugas, tokias kaip vanduo, elektra, sveikatos apsauga, socialinė globa. Viešosios paslaugos gali būti  liberalizuotos,  jų teikimas atsidurti privačių įmonių rankose. Tai gali turėti neigiamos įtakos galimybei naudotis tam tikromis paslaugomis dėl išaugusių paslaugų kainų arba dėl to, kad tam tikrų paslaugų išviso gali nelikti, nes jos bus nepelningos,  taip pat yra daromas spaudimas, liberalizuoti darbo santykius,  mažinti darbuotojų teisių apsaugą.

Viešosioms paslaugoms Europos Sąjungoje (ES) kelia  grėsmę derybos dėl tarptautinės prekybos – kyla pavojus vyriausybių galimybėms reguliuoti  ir piliečių teisėms gauti tokias pagrindines paslaugas kaip vanduo, sveikata ir energija, viską  aukojant dėl korporacijų pelno.

ES išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo su Kanada (CETA),  ratifikavimas gali prasidėti  kitais metais.  Derybos tarp ES ir JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo (TTIP) dar vyksta.

Visą informaciją rasite šia saityno prieiga:

corporateeurope.org/sites/default/files/attachments/lit-summary-public-services.pdf

 

 

 

 

Komentarai išjungti.