PROFSĄJUNGOS PAPRIEŠTARAVO VYRIAUSYBĖS SIŪLYMAMS

PROFSĄJUNGOS PAPRIEŠTARAVO VYRIAUSYBĖS SIŪLYMAMS

darbo_kodeksasKovo 23 d. Vyriausybėje įvykusiame profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovų susitikime diskutuota dėl Darbo kodekso pakeitimų. Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko, profsąjungoms paprieštaravus visiškai atsisakyta minties sudaryti terminuotas darbo sutartis su visais darbuotojais, atsisakyta keisti nemokamų atostogų formulavimą ir reglamentavimą.

Darbdaviams nusileidus dėl streikų skelbimo liberalizavimo, profsąjungos sutiko šiek tiek „atlaisvinti“ darbo laiko apskaitą (palengvinti suminės darbo laiko apskaitos įvedimą), bet paliekant maksimalią 40 valandų darbo savaitę, su viršvalandžiais – 48 val., per metus – ne daugiau 120 valandų viršvalandžių, kolektyvinėje sutartyje leidžiant susitarti iki 180. Profsąjungos taip pat sutiko su siūlymu, kad dėl viršvalandžių individualiai susitarti gali darbdavys su darbuotoju, bet neviršijant numatytų valandų per metus.

Prasidėjus diskusijoms apie įspėjimo dėl atleidimo iš darbo terminus bei išmokų dydžius, anot A.Černiausko, profsąjungos paprieštaravo iš esmės šių klausimų svarstymui, nes tai neturės įtakos nedarbo mažinimui.

Sutarta dėl kai kurių techninių pakeitimų: kai kur terminai, nurodyti kalendorinėmis dienomis, pakeisti į darbo dienas.

Nors susitarimas pasiektas, bet darbdavių atstovai pareiškė, jog dar svarstysiantys minėtas nuostatas su savo nariais, nes dabar dėti tašką šiose derybose dar neturintys įgaliojimų.

Pasak LPSK vadovo, Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis susitikime patikino, jog Vyriausybė laikysis Nacionalinio susitarimo ir kol jis galios be socialinių partnerių pritarimo nekeis su Darbo santykiais susijusių teisės aktų.

Šaltinis http://www.lprofsajungos.lt/

Komentarai išjungti.