FINANSŲ MINISTRAS: NORAS NUSTATYTI BENDRĄ MINIMALŲ ATLYGĮ VISAI ES – NEREALUS

FINANSŲ MINISTRAS: NORAS NUSTATYTI BENDRĄ MINIMALŲ ATLYGĮ VISAI ES – NEREALUS

Finansų ministras Rimantas Šadžius skeptiškai vertina partijos Tvarka ir teisingumas siūlymą pasirašyti susitarimą dėl Europos Sąjungos (ES) šalių lygių minimalių pajamų.

„Turėčiau labai rimtų abejonių, kad tai yra realu. (…) Suvienodinti šitų standartų visose ES valstybėse paprasčiausiai nepavyks dėl to, kad mes, 28 valstybės, esame pakankamai skirtingos – skirtingos ekonomiškai. Skiriasi darbo našumas, atlyginimų ir kainų lygis, beje, taip pat. Dėl to toks unifikavimas artimiausiu metu man neatrodo realus“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė R. Šadžius.
Kaip jau skelbta, antradienį Europos Parlamento narys Rolandas Paksas žurnalistams pranešė, kad valdančioji koalicija svarsto „tvarkiečių“ siūlymą Europos Parlamento rinkimuose dalyvaujančioms Lietuvos partijoms pasirašyti politinį susitarimą dėl vienodų lygių minimalių pajamų ES šalyse.

„Sieksime, kad ES atsirastų toks kriterijus, kaip vienodos lygios minimalios pajamos, kad galėtume sustabdyti emigraciją, kad žmogus galėtų oriai pragyventi ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje“, – šią iniciatyvą komentavo R. Paksas.
Pasak jo, po 10 dienų planuojama sugrįžti prie šio klausimo svarstymo.

 
ELTA
 
Šaltinis: www.ekspertai.eu 

Komentarai išjungti.