NAUJAS VYRIAUSYBĖS AKIBROKŠTAS?

NAUJAS VYRIAUSYBĖS AKIBROKŠTAS?

suverzk_dirzus1Rytoj, vasario 10 d. Vyriausybės posėdyje bus svarstymas klausimas „Dėl darbo laiko nustatymo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose“.

Vidaus reikalų ministerija teikia 2003 m. Vyriausybės nutarimo pakeitimo projektą, kurio tikslas – nustatyti galimybę minėtose įmonėse  šalių susitarimu nustatyti darbuotojams ne visos darbo dienos (savaitės) darbo laiką.

Vidaus reikalų ministerijos aiškinamajame rašte teigiama, jog pagal dabartinį teisinį reguliavimą nustatyta galimybė valstybės institucijose susitarti dėl kasdienės darbo laiko trukmės, o galimybės susitarti dėl kitokios nei 40 val. darbo savaitės nenustatyta.

Tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija mano, jog šiuo metu galiojantys teisės aktai numato galimybę ir valstybės tarnybos darbuotojams bei valstybės tarnautojams nustatyti ne viso darbo savaitės laiką, todėl jų keisti nereikia.
Taip mano ir Lietuvos vidaus reikalų respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė. Pasak jos, susitikimuose su policijos vadovais buvo užsiminta, pasvarstyta, kaip geriausia taupyti. Išeiti neapmokamų atostogų – ne pats geriausias variantas, nes žmogus netenka dalies socialinių garantijų, todėl darbo savaitės sutrumpinimas būtų kiek priimtinesnis būdas.

Tuo tarpu Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė nustebo iš redakcijos sužinojusi apie tokius Vyriausybės ketinimus. Jos teigimu, su profsąjunga tai ne tik nederinta, bet ji apie tai net neinformuota. „O kaip Nacionalinis susitarimas, kuriame Vyriausybė įsipareigojo, kad  su darbo santykiais susijusius teisės aktus keis tik pritarus socialiniams partneriams?“, – retoriškai klausia pašnekovė.

Vyriausybė minėto nutarimo pakeitimo nesiteikė pristatyti nė vienai valstybės institucijose veikiančiai profesinei sąjungai. Likus dienai iki sprendimo priėmimo daug nuveikti neįmanoma. I.Petraitienė teigė su organizacijos valdyba nuspręsianti, kaip reaguoti į tokį akibrokštą.

„Žmogiškai galvojant, jeigu reikia taupyti, tai Vyriausybės siūlomas variantas būtų gal ir neblogas, bet Lietuvoje gi ne visi taupo, – piktinasi Valstybės tarnautojų profsąjungos pirmininkė. – Ministrai gauna tūkstantinius atlyginimus, daugumos ministerijų darbuotojai nė vienos dienos nebuvo neapmokamų atostogų, o visi kiti, kurie ir taip mažai uždirba, vėl bus verčiami taupyti. Darbo užmokesčio fondai ministerijoms skiriami tokie, kokių reikia, o visoms kitoms institucijoms – jie gerokai sumažinti. Šitaip liberalizavus darbo laiką darbdaviai bus priversti su darbuotojais pasirašyti sutartį dėl naujo – sutrumpinto savaitės darbo laiko. Atitinkamai sumažės ir atlyginimai“, – sako I.Petraitienė.

Šaltinis http://www.lprofsajungos.lt/

Komentarai išjungti.