LABAI DAUG PADĖJO ALGIRDAS SYSAS

LABAI DAUG PADĖJO ALGIRDAS SYSAS

Birželio 30 d. Seimas priėmė Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2011 metais, įstatymą, kuriuo numatoma, kad pernai iki 450 litų sumažintas pareiginės algos bazinis dydis liks galioti ir 2011 m.
Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė sako nesitikėjusi, jog Nacionaliniame susitarime suderėtas dydis kitiems metams būtų padidintas. „Pernai po bado akcijos įvykusiose derybose sutarėme dėl 450 litų, kad jis nebūtų mažinamas šiais metais, o apie didinimą niekas dabar nešneka. Manau, kad mus tenkina toks sprendimas“, – sakė L.Soščekienė.
 
Jai antrina ir Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė. Jos teigimu, buvo politikų, kurie norėjo, kad minėtas dydis būtų dar sumažintas, esą valstybės tarnautojai bendrame fone per gerai gyvenantys, tačiau, pasak pirmininkės, paprasto tarnautojo alga tikrai nedidelė: „Galbūt reikėjo pamažinti tiems, kurie labai didelius atlyginimus gauna, bet šį kartą mums nebesiūlė derybų su Vyriausybe, kaip pernai, kad numatytume mechanizmą, kaip tai padaryti“.
 
I.Petraitienė sveikina Seimo sprendimą, kad sumažinti valstybės tarnautojų kategorijų pareiginių algų koeficientai nepalikti galioti be nustatyto galiojimo termino, kaip siūlė Vyriausybė. „Svarstant šį klausimą Seimo komitetuose, dėjome labai daug pastangų, kad tų sumažintų dydžių galiojimas būtų terminuotas – iki 2011 metų pabaigos. Mums šį kartą labai padėjo Seimo narys Algirdas Sysas“, – kalbėjo ji. I.Petraitienė.
 
Primename, kad 2009 m. valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinis dydis buvo pakeltas iki 475 litų, tačiau prasidėjus taupymo vajui jį valdantieji siūlė mažinti iki 430 litų. Po liepos pradžioje Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) surengtos bado akcijos įvykusiose derybos su Vyriausybe pavyko išsikovoti kiek švelnesnį mažinimą – iki 450 litų.
 
(RMP, JS)
www.lprofsajungos.lt

Komentarai išjungti.