Pareiginės algos didinimo labirintai

Pareiginės algos didinimo labirintai

Keli parlamentarai prašo prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoti įstatymą dėl padidinto kitų metų pareiginės algos bazinio dydžio, jis atlyginimus keltų ne tik tarnautojams, bet ir politikams.


Seimas, praėjusią savaitę, po devynerių metų pertraukos dviem eurais iki 132,5 euro padidino bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamas biudžetininkų, valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir politikų atlyginimas. Didžiajai daliai tarnautojų tai reikštų atlyginimo augimą maždaug 10 eurų iki mokesčių.

Keli Seimo nariai siūlė kartu priimti išlygą, kad politikams padidinimai įsigaliotų tik nuo kitos kadencijos, tačiau tam nepritarta. Šių pasiūlymų autoriai „valstiečių“ frakcijos nariai Povilas Urbšys, Naglis Puteikis prašo prezidentės vetuoti įstatymą dėl kitų metų bazinio dydžio.
Kreipimosi iniciatorius N. Puteikis BNS sakė, kad prezidentės prašoma grąžinti įstatymą su įrašyta išlyga, kad bazinio dydžio pakėlimas politikams būtų nukeliamas. Parlamentaras teigia, kad Seimas spėtų pakeitimus priimti iki sausio, dėl to nesusidarytų situacija, jog dydis atlyginimams skaičiuoti kitiems metams iš viso liktų nepatvirtintas.

Kaip pakomentavo teisės specialistai, deja, Seimo nariai pavėlavo kreiptis į Prezidentę vetuoti Seimo priimtą įstatymą. Prezidentė gali tik iki įstatymo pasirašymo vetuoti Seimo priimtus įstatymus. Pasirašyti įstatymai jau nebegali būti vetuojami. O įstatymus Prezidentė turi pasirašyti per 10 dienų nuo jų priėmimo Seime.

Minėti Seimo nariai tokiu savo pranešimu tik paviešino savo poziciją.

Gal tai yra šių Seimo narių viešųjų ryšių akcija ?

 

Irena Petraitienė

LVTPS pirmininkė

Daugiau skaitykite: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/keli-parlamentarai-praso-vetuoti-istatyma-del-bazinio-dydzio-kuris-keltu-algas-ir-politikams-

Komentarai išjungti.