ANALIZUOTOS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PROBLEMOS

ANALIZUOTOS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PROBLEMOS

2013 m. spalio 23 d. posėdyje, Socialinių reikalų ir darbo komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, pagal  Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos bei Lietuvos socialinės apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos  pirmininkės Irenos Petraitienės  kreipimąsi,  analizavo socialinį darbą dirbančiųjų problemas.

Pagrindinis dėmesys skirtas socialinių darbuotojų darbo užmokesčiui, kuris yra vienas mažiausių tarp visų biudžetinių įstaigų darbuotojų, nors darbo sąlygos šioje sferoje yra pačios sudėtingiausios, reikalaujančios daug fizinių ir psichologinių pastangų.  Posėdyje dalyvavę socialinių darbuotojų atstovai iš daugelio Lietuvos miestų taip pat pažymėjo, jog jiems dažnai nėra užtikrinamos net normalios darbo sąlygos, nors darbo krūvis itin didelis; nėra socialinės priežiūros  darbo normatyvų, o socialiniai darbuotojai kvalifikaciją kelia savo lėšomis; pas lankytinus asmenis, šeimas vyksta net savo lėšomis.
Daugelį priekaištų Irena Petraitienė išsakė Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Komitete vyko labai aštrios diskusijos.
 
Komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė paprašė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kuo skubiau pateikti konkrečius pasiūlymus dėl socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo bent dešimčia procentų, kad padidėjimą realiai pajustų visi, dirbantys šį darbą.

 
 
Irena Petraitienė
Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos socialinės apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos  pirmininkė

Komentarai išjungti.