Solidarumo fondas Kolegoms Ukrainiečiams paremti

Solidarumo fondas Kolegoms Ukrainiečiams paremti

Pasaulinės viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (PSI) ir Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) iniciatyva kovo 3 d kartu su Ukrainos profesinių sąjungų atstovais sukvietė į susitikimą su viso pasaulio viešųjų paslaugų profesinių sąjungų atstovais. Susitikime dalyvavo apie 260 profesinių sąjungų atstovų.

Kolegos iš Ukrainos nuoširdžiai ir jautriai papasakojo apie tai kokia baisi karinė situacija šiuo metu susidarė jų šalyje. Ukrainos profesinių sąjungų lyderiai Jurijus, Viktorija, Vasilijus, Lesia, Valerijus papasakojo, kaip beprasmiškai žūva Ukrainos žmonės, kurie svajojo susikurti taikų, ramų gyvenimą. Deja, šalis intensyviai apšaudoma, atakuojama , nesigalint nei senolių, nei vaikų. Rusai  bombarduoja gyvenamuosius namus, ligonines, vaikų darželius, mokyklas.

Dabartiniai įvykiai kelia vis didesnį nerimą, nes karui užsitęsus didėja kraujo praliejimas. Šimtai tūkstančių pabėgėlių jau bėga iš šalies, o paskui gali sekti dar milijonai.

Susitikimo dalyviai kvietė visų šalių atstovus  teikti finansinę ir humanitarinę pagalbą Ukrainos žmonėms pasitelkiant  Ukrainos profesines sąjungas. Reikalinga finansinė pagalba, pagalba medikamentais, rūbais, avalyne ir kt.

Ukrainos profesinių sąjungų lyderiai prašo ES Vyriausybių pagalbos kad būtų uždaryta skrydžių zona virš Ukrainos, atvertas oro tiltas humanitarinei paramai tiekti ir  kad Ukraina būtų pripažinta šalimi kandidate į Europos Sąjungą.

PSI ir EPSU  nariai sako, kad esame  kartu su Ukrainos žmonėmis Europoje ir kad visas konfliktines situacijas pasaulyje turi spręsti demokratija, o ne tankai.

Prisidedame prie  PSI, EPSU ir  kolegų iš Ukrainos kvietimo finansiškai

padėti kariaujantiems Ukrainos  žmonėms ir kviečiame neabejingus žmones paremti Solidarumo fondą, skirtą aukoti Ukrainos žmonėms..

PSI ir EPSU ragina savo narius išplėsti praktinį solidarumą su Ukrainos darbuotojais ir žmonėmis. Kviečiame profsąjungas prisidėti prie bendro  PSI ir ETUC įsteigto solidarumo fondo. Aukos bus panaudotos iš savo šalies pabėgantiems darbuotojams ir sąjungos nariams remti (pastogė, maistas, reikmenys, transportas ir kt.).

Įnašai į Solidarumo fondą turėtų būti siunčiami adresu:

Gavėjas:

ITUC-CSI
Belfius Banque SA, Boulevard Pachéco 44,

1000 Brussels, Belgium
BIC/Swift code: GKCCBEBB

Banko sąskaitos numeris:  BE92 0689 0078 0423
Paskirtyje nurodykite:  “PSI-EPSU Ukraine”

Jei banko pavedime nepaminėjote Ukrainos, įspėkite apie auką finans@ituc-csi.org ir nurodykite, kad ji skirta Ukrainai. Taip pat galite nurodyti, kad jis gaunamas iš PSI-EPSU filialų.

Dėkojame už solidarumą !

Komentarai išjungti.