Tarptautinės profesinių sąjungų aktualijos

Tarptautinės profesinių sąjungų aktualijos

Vasario 13 d. Belgijoje vyko nacionalinis streikas. Visi trys Belgijos profesinių sąjungų centrai solidariai ėmėsi tokios taktikos, nes įstrigo derybos su Vyriausybe dėl 2019-2020 m. atlyginimų. Profesinės sąjungos nesutinka su Vyriausybės siūlymu atlyginimus kelti tik 0,8 proc. ir reikalauja 1,5 proc. didėjimo. Taip pat reikalaujama užtikrinti geresnį darbo-gyvenimo balansą bei didesnių pensijų. Streikas paveikė oro uostų, ugdymo įstaigų, transporto ir kitų viešųjų paslaugų teikimą. Daugiau apie tai čia.
 
  • Iki sausio 31 d. buvo teikiamos nominacijos gegužės 21-24 d. Vienoje, Austrijoje, vyksiančiam XIV-ajam Europos profesinių sąjungų kongresui dėl prezidento, sekretoriato ir auditorių pareigų. Visas nominacijas galite rasti čia.

  • Trečiadienį Europos Parlamente balsuota ir pritarta dėl ES-Singapūro laisvosios prekybos ir investicijų apsaugos susitarimų (EUSIPA). Singapūras yra didžiausia ES partnerė regione. Prieš balsavimą Europos profesinių sąjungų konfederacija ragino europarlamentarus nepritarti šiam susitarimui. Jis investuotojams suteikia išskirtinių teisių, o darbuotojų padėtis ignoruojama. ETUC vertinimu, nėra jokių politinių ar racionalių priežasčių, kodėl investuotojai mėgaujasi specialiomis teisėmis, o žmonės ir aplinka nukenčia prieš ekonominius interesus.

  • Europos profesinių sąjungų konfederacija kviečia savo nares aktyviai dalyvauti Europos Komisijos paskelbtoje viešoje konsultacijoje dėl „Europos ateities“. Svarbu pasiekti, kad darbuotojų teisės ir gerovė aiškiai atsispindėtų tolesnėse ES iniciatyvose. Konsultacija atvira iki gegužės mėnesio. Jos klausimyną galite rasti čia.

  • Europos profesinės sąjungos reikalauja, kad Direktyva dėl tarpvalstybinių konversijų, susijungimų ir skaidymo subalansuotų sąžiningą kompanijų mobilumą su tinkama apsauga darbuotojams. Europos Parlamentas turės balsuoti dėl Europos Tarybos ataskaitos iš dalies keičiant direktyvą, bet, ETUC vertinimu, Europos Tarybos pozicijoje per silpnai užtikrinamas šis principas. Susijusius dokumentus galite rasti čia.

  • Gvatemaloje įkalinami profesinių sąjungų lyderiai. Jų nusikaltimas – derybos dėl kolektyvinės sutarties. Vis tik, vykstant institucinei krizei, nukenčia ne tik profesinės sąjungos, bet ir žiniasklaida, politiniai aktyvistai, vietinių bendruomenių lyderiai. Gvatemalos nacionalinė sveikatos darbuotojų profesinė sąjunga vykdo kampaniją, kuria agituoja tarptautinę bendruomenę palaikyti kaltinimų profesinių sąjungų lyderiams panaikinimą ir užtikrinti profsąjungų narių saugumą. Peticiją rasite čia.

 

LPSK parengta informacija

Komentarai išjungti.