Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Pirmininkavimas. Liepos pradžioje Suomija iš Rumunijos perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Tikimasi, kad Suomija ypač daug dėmesio skirs „Brexit“, padėčiai Vakarų Balkanuose, taip pat aukščiausių ES institucijų vadovų skyrimui. Suomijos prezidentavimo prioritetai.2020 m. pradžioje iš jos pirmininkavimą perims Kroatija.
  • Platformos. Europos profesinių sąjungų institutas parengė analizę dėl darbo per platformas ir jų taikomus verslo modelius. Šioje publikacijoje prieinama prie išvados, kad dalis tokio tipo verslų stengiasi normalizuoti darbą, kai verslai atleidžiami nuo bet kokios socialinės atsakomybės. Visą analizę galite atsisiųsti čia.
  • Ateities pramonė. ES iniciatyva, aukšto lygio ekspertai pusantrų metų dirbo ir ką tik paskelbė išsamią ataskaitą (viziją) dėl kito dešimtmečio pramonės raidos gairių. Europa siekia globalioje rinkoje konkuruoti vadovaudamasi ne tik pelno siekimu, bet ir vertybėmis, užtikrinant tinkamą dėmesį žmonėms bei aplinkai. To pirmiausia reikia siekti diegiant pažangias technologijas bei optimaliai mobilizuojant bendrus išteklius. Visa vizija Europos industrijai 2030 yračia, ETUC šios vizijos vertinimas randamas čia.
  • Transformacija. Vadinamasis geltonųjų liemenių judėjimas Prancūzijoje protestuoja jau daugiau nei trisdešimt savaičių, nepaisant to, kad į dalį jų reikalavimų atsižvelgta. Vis tik judėjimas, prasidėjęs kaip impulsyvus daugiausia nepolitiškų žmonių iš regionų nepasitenkinimas, stipriai pasikeitė ir tapo labiau ideologiškas. Daugiau –čia.
  • RamstisPraėjo maždaug pusantrų metų po Europos socialinių teisių ramsčio priėmimo, bet ar kas pasikeitė? Apie tai diskutavo aukšto lygio ekspertai. Nors iniciatyva pozityvi ir reikšminga, sutikta, kad kol kas potencialas nėra išnaudotas. Kaip tai pavyks padaryti priklausys nuo dviejų esminių dalykų: biudžeto Socialinio ramsčio tikslams įgyvendinti bei to, kaip jis bus integruotas į kitų sričių politiką, pavyzdžiui, ar bus sugebėta prisitaikyti prie klimato krizės keliamų naujų iššūkių. Daugiau –čia.
  • Karštis. Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC), atsižvelgdama į per Europą neseniai nusiritusią rekordinių karščių bangą, ragina teisinėmis priemonėmis Europoje įtvirtinti aukščiausios darbuotojams saugios temperatūros ribą. Apie tai daugiau čia. Beje, jau pernai ETUC patvirtino rezoliuciją dėl kovos su aukšta temperatūra darbe. Ją galima rastičia.
  • Kroatija. Kroatijos profesinės sąjungos gavo palaikymą dėl referendumo rengimo sprendžiant dėl pensijų pertvarkos bei norimo pailginti pensinio amžiaus – iki 67. Detaliau apie Kroatijos situaciją galite sužinoti komentare.
  • Teisės. Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos ataskaita apie profesinių sąjungų teises atskleidžia, kad visame pasaulyje darbuotojų situacija blogėja, o jų teisių pažeidimų daugėja.Daugiau – čia, išsami ataskaita – čia.

LPSK parengta informacija

Komentarai išjungti.