Trišalė taryba nesutarė dėl MMA didinimo

Trišalė taryba nesutarė dėl MMA didinimo

Trišalei tarybai tęsiant diskusijas dėl minimalios algos (MMA) didinimo, Vyriausybė ir toliau siūlo ją didinti 20 eurų iki 420 eurų.

 

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė antradienį išsakė ankstesnę Vyriausybės poziciją, kad minimalus atlyginimas turėtų būti skaičiuojamas pagal 2017 metais Lietuvos banko pateiktą minimalios algos skaičiavimo formulę – pagal ją MMA turėtų didėti iki 420 eurų. „Tada visi sutarėme, kad pagal tokią formulę bus nustatoma minimali alga ir daugiau turgaus nedarysime, todėl siūlome vadovautis formule“, – antradienį tarybos posėdyje sakė E. Radišauskienė. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė su Vyriausybės siūlymu nesutiko ir sakė, kad žmonėms su tokiu atlyginimu išgyventi būtų sudėtinga. „Žmonės, gaunantys minimalią algą, turi iš kažko gyventi. Infliacija didėja, darbo našumas didėja, tai kodėl atlyginimai neturi didėti? Turime pasižiūrėti į žmonių gyvenimą“, – posėdyje sakė K. Krupavičienė. Profesinės sąjungos ir toliau siekia MMA didinti iki 450 eurų, remiantis kitų metų prognozuojamu vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU).

Asociacijos „Investuotojų forumas“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė sakė, kad didžioji dalis darbdavių pritartų Vyriausybės siūlymui. Trišalė taryba nusprendė MMA didinimo klausimą atidėti ir liepos 24 dieną surengti darbinį susitikimą, kuriame būtų apsvarstyta MMA skaičiavimui taikomos formulės metodologija. Vėliau – rugpjūčio 28 dieną – taryba grįžtų prie minimalios algos didinimo. Birželį Trišalei tarybai taip pat nepavyko susitarti dėl MMA didinimo – tąkart Vyriausybė siūlė nuo kitų metų MMA padidinti iki 420 eurų, profsąjungos – iki 450 eurų, o darbdaviai ketino palaikyti 420 eurų pasiūlymą, tačiau siūlė klausimą svarstyti vėliau. Lietuvos bankas gegužę pasiūlė, kad MMA turėtų didėti 20 eurų – iki 420 eurų – tai yra 47,3 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Pernai Trišalė taryba nusprendė, kad MMA turi būti 45–50 proc. vidutinės algos , o konkretus santykis bus lygus keturių didžiausią santykį turinčių Europos Sąjungos (ES) šalių vidurkiui, tačiau turės išlaikyti 45–50 proc. ribą – BNS skaičiavimais, tai būtų tarp 400 ir 444 eurų. Pernai MMA buvo padidinta 20 eurų iki 400 eurų. Nuo praėjusių metų vidurio įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas numato, kad MMA gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

BNS

Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/Lietuva/trisale-taryba-nesutare-del-mma-didinimo/268820
© Lietuvos žinios

Komentarai išjungti.