PIRMOJI EUROPOS PILIEČIŲ INICIATYVA DĖL VANDENS PRADĖTA BALANDŽIO 1-ĄJĄ

PIRMOJI EUROPOS PILIEČIŲ INICIATYVA DĖL VANDENS PRADĖTA BALANDŽIO 1-ĄJĄ

Šių metų balandžio 1 d. Europos Sąjungoje įsigalios nauja teisinė priemonė, leidžianti padidinti piliečių dalyvavimą svarbių sprendimų priėmimo procese. Europos piliečių iniciatyva (EPI) – tai demokratinis įrankis, leisiantis piliečiams nustatyti ir įtakoti ES politinę darbotvarkę.

Europos viešųjų paslaugų sąjungų federacija (EPSU) EPI remia kartu su daugeliu kitų Europos organizacijų (Europos kovos su skurdu tinklas, Europos aplinkos biuras ir pan.)
Viešojo sektoriaus profesinės sąjungos reikalauja, kad ES institucijos vandenį ir sanitariją apsaugotų nuo vidaus rinkos taisyklių bei reikalauja,  kad vanduo ir švara būtų paskelbtos kaip žmogaus teisės. Europos piliečių iniciatyvą EPSU formaliai ketina pristatyti balandžio 1 d., praktiškai ją ketinama pateikti Europos komisijai (EK) pirmadienį, balandžio 2 d. 10.30 val.  EPSU Europos komisijai ketina pristatyti milžinišką voką su mūsų reikalavimu vandenį ir švarą pripažinti žmogaus teisėmis.
Po šio įvykio prieš EK pastatą (Berlaymont building), Rūmų rezidencijoje (Rue de la loi 155 1040 Brussels) nuo 11.30 iki 12.30 val. planuojama spaudos konferencija.
Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Pablo Sanchez, 00 32 474 62 66 33
psanchez@epsu.org

LVTPS
informacija

Komentarai išjungti.