Viešnagė pas kaimynus

Viešnagė pas kaimynus

Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos atstovai spalio 6–9 dienomis išsiruošė aplankyti kaimynines Latviją, Estiją ir Švediją.

 

Ankstų spalio 6-osios rytą, 55 keliautojai, autobusu išvykome iš Klaipėdos. Vidurdienį jau vaikštinėjome po Estijos sostinę – Taliną. Įspūdinga ekskursija po Taliną: lydimi šaunios gidės, apžiūrėjome Tompea pilį, Domo katedrą, pabuvojome apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria vaizdas į Talino įlanką, jūrų uostą, rotušės aikštę, grožėjomės Talino senamiesčiu.

Vakare kruiziniu laivu Viktorija išplaukėme į Švediją. Vakarą praleidome pramogaudami laive. Ryte atplaukėme į Stokholmą – vieną įdomiausių didmiesčių, pastatytų net ant 14 salų. Stokholme grožėjomės Riterių bažnyčia, ten laidojami Švedijos karaliai, Karalių Rūmais ir prie jų prisišliejusia Katedra, kurioje vyksta karališkosios šeimos jungtuvės, Rotuše, ten vyksta Nobelio premijos įteikimai, Parlamentu, kuris užima visos šv. Dvasios salelės plotą. Aplankėme vieną lankomiausių – Vasa muziejų, ten eksponuojamas didingas iš jūros dugno iškeltas ir restauruotas XVII a. karališkasis karo laivas, grožėjomės Stokholmo senamiesčiu.

Vakare visi sugužėjo į laivą, išplaukėme atgal į Taliną. Rytą sėdome į autobusą ir pajudėjome namų link. Latvijoje stabtelėjome ir aplankėme, vaizdingame Vidžemės pajūryje, įsikūrusį Barono Miunhauzeno muziejų. Čia atgimsta didžiojo fantazijos virtuozo legendos. Apžiūrėjome vienintelę Latvijoje žymių žmonių vaškinių skulptūrų kolekciją.

Kelionės metu ne tik pramogavome, bet ir surengėme profesinės sąjungos ataskaitinę-rinkiminę konferenciją, kurioje dalyvavo 43 delegatai.

Į Lietuvą sugrįžome vėlai vakare, tačiau linksmi ir kupini įspūdžių. Visi kelionės dalyviai dėkojo už nuostabiai praleistą laiką ir gerą nuotaiką.

Virginija Gražinienė

Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų

profesinės sąjungos pirmininkė

Komentarai išjungti.