15 tūkst. darbuotojų Briuselyje protestavo prieš griežtą taupymą

15 tūkst. darbuotojų Briuselyje protestavo prieš griežtą taupymą

Briuselyje, šalia pagrindinių Europos Sąjungos institucijų, gruodžio 12 d. žygiavo 15 tūkst. darbuotojų iš visos Europos, aiškiai parodydami politikams, jog nesutinka su taupymo politikos įvedimu. Demonstracijoje dalyvavo gausi LPSK delegacija, įskaitant pirmininkę Ingą Ruginienę, o Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija mobilizavo per 40 savo narių.

Protesto akcija buvo surengta Europos vadovų tarybos susitikimo išvakarėse. Šiame susitikime dalyvauja valstybių narių prezidentai arba vyriausybių vadovai, kuriems sunkiai sekasi atrasti bendrą sutarimą dėl prieštaringai vertinamos ES ekonomikos valdymo reformos.

Pagal Europos Komisijos pasiūlymą, valstybės narės, kurių biudžeto deficitas viršija 3 % BVP, turės kasmet mažinti savo biudžeto deficitą ne mažiau kaip 0,5 % BVP.

Tai reikštų, kad vien kitais metais valstybės narės bus priverstos sumažinti savo biudžetus 45 mlrd. eurų, kaip rodo skaičiavimai, atlikti remiantis Europos Komisijos duomenimis.

Todėl demonstracijos metu darbuotojai ES vadovams kėlė šiuos reikalavimus:

  • Priimti tokias ekonomikos valdymo taisykles, pagal kurias žmonių ir planetos gerovė būtų aukščiau už savavališkus interesus.
  • Išsaugoti pandemijos metu įdiegtus solidarumo mechanizmus, tokius kaip „Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė“ (RRF), skatinančius investicijas ir padedančius išsaugoti darbo vietas.
  • Remti iniciatyvas, užtikrinančias sąžiningas sąlygas darbuotojams, įskaitant kokybiškas ir saugias darbo vietas bei didesnį darbo užmokestį, paramą kolektyvinėms deryboms.

Spaudos konferencijoje kalbėjusi ETUC generalinė sekretorė Esther Lynch teigė:

„Mes skambiname pavojaus varpais dėl šio sprendimo pasekmių. Sprendimas dėl ekonomikos valdymo taisyklių nėra vien biurokrato ar valstybės vadovų reikalas. Sprendžiama, yra ne kas kitas, o pati Europos Sąjungos ateitis. Sprendžiama, ar užteks investicijų viešajam sektoriui ir mūsų darbo vietų išsaugojimui. Sprendžiama, ar užteks ligoninių, mokyklų ir namų.“

Parengta pagal Europos profesinių sąjungų konfederacijos informaciją.

https://etuc.org/en/pressrelease/15000-march-brussels-stop-return-eu-austerity

Komentarai išjungti.