APSILANKYMAS MAŽEIKIŲ RAJONO VAIKŲ NAŠLAIČIŲ IR SENOLIŲ GLOBOS NAMŲ DARBUOTOJŲ PROFESINĖJE SĄJUNGOJE IR MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS DARBUOTOJŲ PROFESINĖJE SĄJUNGOJE

APSILANKYMAS MAŽEIKIŲ RAJONO VAIKŲ NAŠLAIČIŲ IR SENOLIŲ GLOBOS NAMŲ DARBUOTOJŲ PROFESINĖJE SĄJUNGOJE IR MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS DARBUOTOJŲ PROFESINĖJE SĄJUNGOJE

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Mažeikių rajono Vaikų našlaičių ir senolių globos namų darbuotojų profesinė sąjungos kvietimu, gruodžio 18 dieną dalyvavo ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime.

 

Renginyje dalyvavo ir Mažeikių regiono profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Aš pristačiau šakos profesinės sąjungos nuveiktus darbus 2014 m., papasakojau apie susitikimus su LR Vyriausybės, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, LR Seimo Socialinių reikalų komiteto atstovais, pagaliau apie rugsėjo 25 dieną rengtą piketą  prie LR Vyriausybės  ir kitas pastangas dėl socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo.

Profesinės sąjungos komitetas pateikė savo veiklos ataskaitą, finansinę ataskaitą. Renginyje dalyvavo globos namų direktorė, kuri papasakojo apie globos namų veiklos perspektyvas, bendradarbiavimą su veikiančia profesine sąjunga. Kolektyvas išsirinko naują profesinės sąjungos komitetą ir jau keletą metų iš eilės išrinko aktyvią, gerai dirbančią profesinės sąjungos pirmininkę Korneliją Kekienę.

Atiduodami balsus būtent už šią pirmininkę, dėkojo Kornelijai už puikų darbą, toleranciją, gebėjimą matyti problemas ir jas spręsti.

Mažeikių rajono Vaikų našlaičių ir senolių globos namų jaunieji gyventojai mums parengė įdomų koncertą.

Tokios šiltos atmosferos, kokią patyriau šiuose globos namuose senai nebuvau regėjus. Todėl esu labai dėkinga globos namų profesinės sąjungos nariams, komitetui, pirmininkei Kornelijai ir direktorei Birutei Vaičkienei.

Šių puikių emocijų vedina nuvykau į Mažeikių rajono savivaldybę susitikti su  darbuotojų profesinės sąjungos aktyvu. Gera, kai matai daug pažįstamų veidų, kai gali padiskutuoti apie esamas problemas. Liūdna, kai  tų problemų Lietuvos Vyriausybė ir Lietuvos Seimas nesprendžia: jau daugelį metų negrąžinamas valstybės tarnautojų ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų per krizę sumažintas darbo užmokestis, krūviai neįmanomai dideli, o požiūris į valstybės tarnautoją vis dar toks pat neigiamas.

Diskusijos metu išryškintos problemos, privedė prie išvados, kad būtina pasirašyti kolektyvines sutartis tarp savivaldybių  ir profesinių sąjungų.

 


 

Irena Petraitienė

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė

Komentarai išjungti.