EPSU naujienos

EPSU naujienos

Milijonai darbuotojų 2020 m. Gegužės 1-ąją švęs atskirai. Mes nesusitiksime nei aikštėse, nei gatvėse, nei per eitynes ir demonstracijas. Dėl pandemijos, tai neįmanoma. Šią šventę mes švęsime virtualiai. Profesinės sąjungos vaizdo įraše bus parodyti darbuotojai ir žmonės, kovojantys už visų ateitį.

Su dėkingumu pažymime, kad viešųjų paslaugų darbuotojai, jų teikiamos paslaugos – nuo sveikatos ir priežiūros iki socialinės apsaugos, vandens, elektros ir atliekų tvarkymo yra visiems labai svarbios. Vyriausybių veiksmingų priemonių dėka, visais lygmenimis šiuo sunkiu laiku garantuojama galimybė žmonėms naudotis savo teisėmis.

Tarptautinę darbuotojų dieną mes prisidedame prie reikalavimų dėl geresnės mūsų ateities. Tai diena, kuri mums primena, kad turėsime už tai kovoti. Kartu mes stipresni.

Visų pirma, iš valdžios mes reikalaujame suteikti naują kvėpavimą mūsų ekonomikai, kuri padės pakeisti pasaulį ir mūsų žmonėms suteikti daugiau galimybių. Kad perkrauti politiką, būtina:

  1. Panaikinti augančią nelygybę mūsų visuomenėse;
  2. Investuoti ir finansuoti mūsų viešąsias paslaugas;
  3. Stiprinti darbuotojų ir profesinių sąjungų teises;
  4. Mažinti darbo užmokesčio skirtumą;
  5. Realizuoti „Naująjį žaliąjį ir socialinį kursą“;

Europos taryba ėmėsi daugybės priemonių, kad padėtų įmonėms ir darbuotojams mūsų ekonomikai smarkiai nukentėjus nuo COVID19 pandemijos. EPSU remia ekonomikos atkūrimo planą, kuris reikalingas palaikyti mūsų viešąsias paslaugas ir greitesnį ekonomikos atsigavimą. Jis turi būti grandiozinis, kad turėtų realią įtaką ekonomikos atsigavimui.

„ES šalių solidarumas yra svarbus, norint kartu išbristi iš šios krizės ir sustiprėti“,- sakė EPSU Generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan. „Atsigavimo planas turėtų remti viešojo administravimo institucijas, savivaldybes ir regionus, atsakingus už viešąsias paslaugas, tokias kaip sveikatos, pagyvenusių žmonių priežiūros teikimą Europos žmonėms. Visų pirma, jis turi būti nukreiptas į teisingos ir ekologiškai tvarios Europos sukūrimą“.

Komentarai išjungti.